Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Félelem a fulladástól. Hogyan...

Félelem a fulladástól. Hogyan küzdhetem le?

Figyelt kérdés

Elég a lenti rövident elolvasni, mert elég összeszedetlen lett. Aki ráér az elolvashatja az egészet :D


Általánosba (5-6. osztály kb) volt úszás, akkor semmi gond nem volt, úsztam normálisan.


Most 9. ikes vagyok és újra úszásra fogok járni, csak a vízalá merüléssel van egy kis gondom. Egyszerűen megijedek, hogy mivan ha véletlen szájon át levegőt veszek és megfulladok. (Fogorvosnál is ez van, hogy ha nagyon rákoncentrálok akkor is néha véletlenül a számon veszem a levegőt amikor épp nem kéne)


Szóval ezt a fulladástól való félelmem kellene leküzdeni. Ha nem figyelek rá, a szám nyitva van (Még nem lehet fogszabályzóm, mert két felépített fogam van és az egyik megint letört) ezért szájlégzés alakult ki, mivel álmomba nem tudok rá figyelni akkor, a számat meg nem kényelmes folyton csukva tartani, mert a felső fogsorom kb egy körömnyire előrébb van alaphelyzetbe az alsó fogsoromhoz képest.


Röviden: Ha víz alatt vagyok, akkor elkezdek félni a fulladástól, levegőhöz kapok (víz alatt mindegy, hogy orron van szájon keresztül. Víz alatt általában orron keresztül történik meg, fogorvosnál csak azért szájon keresztül, mivel a szám nyitva van végig) és ezt kéne leküzdeni.


Kádban próbálom, hogy víz alá dugom s fejem, de ugyanez van mindíg.



2018. nov. 6. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeket úgy tanították úszni a gyerekkoromban (lehet most is), hogy elöször tegye az arcát a víz felé és fújjon "lyukat" a vízbe. Ha egyre közelebb teszed az arcod akkor előbb utóbb a szád a víz alá kerül és ott fogsz bugyborékolni. Na ehhez képest pont ugyanez lesz ha az arcod teljesen a vízbe meríted. Ez egyszerű fizika meg biológia, az más kérdés, hogy ha neked fóbiás félelmed van, akkor a tények nem nyugtatnak meg.


Mindenesetre ezt kipróbálhatod. Nem kell sietni vele több napig is gyakorolhatod a kádban (bár ott épp jó kényelmetlen :), amíg az arcod is be mered dugni a víz alá.


Mindenesetre elöször arccal lefelé próbáld.


(a szájlégzésnek semmi köze sem az utóharapáshoz, sem a fogszabályzóhoz)

2018. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, kipróbálom.


Amúgy nekem a fogorvos mondta, hogy valószínűleg azért alakult ki nálam szájlégzés, mert a nap nagyrészében nyitva van a szám (mivel még nincs fogszabályzóm)

2018. nov. 6. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem csak ettől, hanem maga a víztől volt fóbiám. Az első úszásoktatóm megtanította az alapokat sekély vízben, de mélyben nem ment. A következő oktatónak nagyon jó módszere volt, megkérdezte, hogy mennyire megy, majd egyből mély víz. Mondjuk úgy, hogy szívesen elfutottam volna.. :D De nagyon jól bevált. A fulladásos és a mélységre vonatkozó fóbiám is elúszott (haha..). Persze sokat segített, hogy ott van mellettem az oktató és ha bármi történik nem fulladok bele. 1 óra után kb. már a fejest gyakoroltuk... Szóval egy oktatót ajánlok (nem kell sok, ha tudsz úszni, csak egy pár alkalomhoz).Hajrá!
2018. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Próbálj kb. 2 hétig alacsony vízmélységű vízbe lenni.

Ha ezt megtettet akkor növelheted a mélységet kb. 1 méterrel.

Ha ez nem használ akkor amikor csak tudsz merülj le alacsony mélységű vízbe 1-2 másodpercre.

2018. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi rnnek a fóbiának a neve?
2019. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hidrofóbia
2019. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, bugyborékolás nélkül is meg kell tanulni lemerülni...
2019. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!