Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 3000 métert leúszni sok úgy,...

3000 métert leúszni sok úgy, hogy régóta nem úsztam?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sportoló, régóta nem úsztam, de régen szerettem akár órákon át róni a hosszakat...

Mást sem sportolok rendszeresen, viszont nagyon sportosan élek, sokat gyaloglok, biciklizek gyors tempóban, nem vagyok egy lusta típus, és elhízva sem vagyok.

Így bevállalni egy huzamban 3000 métert okés, vagy butaság? 42N



2018. nov. 15. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Olimpiai ötpróba?

Ha régóta nem úsztál, javaslom, előtte menj el úszni. Teszteld magad, hogy bírod. A jó technikára újra rá kell érezni. Hamar ki lehet belőle esni, akármilyen jól is ment. Lehet, hogy az erőnléted, állóképességed megvan más sportágakból, de az úszásnál más izmok végzik a munka nagy részét, mint gyaloglásnál vagy biciklinél. Gyors, hát, és pillangóúszásnál a felsőtest izmai dolgoznak nagyobb részt, abból is a hátizomnak van legnagyobb része. Ezeket újra meg kell erősítened. Mellúszásnál nagyobb szerepe van a lábmunkának (kb. 50-50%), de 3000 m-t mellúszásban leúszni nem igazán térdkímélő, de legalábbis szoktatni kell a térded hozzá.

Ha kevés időd van előtte edzeni, akkor váltogasd az úszásnemeket. Úgy jobban eloszlik a terhelés a különböző izmok között. Persze lassabb leszel, mint végig gyorsúszásban, de azt hiszem nem az idő a fő cél.

2018. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen feltételek mellett simán menni fog.

Idei Balaton-átúszásra úgy mentem, hogy egy éve uszodát sem láttam és egyéb sportokat sem vittem túlzásba. Legutóbbi eredményemtől ugyan elmaradtam 20 perccel, de maga a táv semmi gondot nem okozott.

2018. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!