Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megtanulni úszni?

Megtanulni úszni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a sulinkban a következő évtől kötelező lesz az úszás. Nem tudok úszni, amikor alsós koromban elvittek minket úszni, akkor nem akartam belemenni és ezért szó szerint belerántott az egyik oktató és majdnem elmerültem. Ekkor nagyon megijedtem és azóta se merek úszni, és kerülöm a vizet.

Úgy gondoltam hogy megkellene egy kicsit tanulnom úszni , még mielőtt a suliba lenne. Szerintetek érdemes 16 évesen elkezdeni úszni? Mennyibe kerülhet kb.egy úszás óra? Sikerülhet?


2019. jan. 15. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem simán megtanulhatsz. Az oktató egy állat volt. Ilyenektől megy el sok gyerek kedve az úszástól.

Kell egy türelmes oktató, akivel újra megbarátkozol a vízzel. Kell hogy akarj megtanulni, ez megvan benned. És kell, hogy elhidd, hogy meg lehet tanulni. Ilyen korban ez már racionális érvekkel alátámasztható. Kis fizika + élettan: az emberi test átlagsűrűsége kisebb, mint a vízé. Ha Archimédesznek igaza van, akkor fennmarad a vízen. Ezt >2000 éve elhisszük neki. Úszni -- az állatokkal szemben -- azért kell tanulnunk, mert a légzőszerveink pont nem ott vannak, ami magától kiállna a vízből, ezért kell megtanulni levegőt venni. Ennyi a racionális háttérről...

Ha megérzed, hogy milyen kellemes a vízben lenni, haladni, akkor élvezni fogod és arra sarkall, hogy még jobban megtanulj, akár az összes úszásnemet.

Az óradíj átlalában két részből tevődik össze: az oktató óradíja (csoportos oktatáson olcsóbb) + az uszodai belépő. Kezdetben javaslom, hogy egyénileg vegyél pár órát, míg meg nem lesz a vízbiztonságod vagy max. pár fős csoportban. Az uszodai belépőből úszóiskoláknak, egyesületeknek csoportos belépővel kedvezményük szokott lenni.

2019. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én 21 évesen tanultam meg magamtól. Simán menni fog 😊
2019. jan. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!