Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért van annyiféle súlyú és...

Miért van annyiféle súlyú és típusú horgász úszó? Mikor melyiket kell használni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, az ismerősök között senki nincs oda az úszós horgászatért, de engem nagyon érdekel és élvezem is, csak érteni is akarom. Az érdekelne hogy miért van az hogy az úszók között akár pár gramm eltérések vannak, ez mire jó? Hol milyen úszó lehet eredményes, honnan tudjam melyiket kell használni? Azt értem hogy a fixet és a slider-t hol használjam, de hogy hány grammost, milyen szárút, formájút?
2019. jan. 30. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Youtube videók, horgász könyvek, stb.

Ez egy összetett kérdés, amit nem lehet egy-két perc alatt kitanulni.

Röviden: folyó vizeken azért haszálnak fixen rögzített úszókat, mert ott az állóvizeken nagyon jó csúszó úszókat a sodrás elnyomná, más igényvevételeknek kell megfelelni, és különbözőek lehetnek az alkalmazott módszerek is.

Rengeteg szempont van még, pl vízmélység, áramlás ereje, távolság, halak mérete, stb.

2019. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó lenne egy átfogó mű erről, tudna ajánlani egy-kettő könyvet vagy filmet ami közelebb vihet legalább a megértéshez? Én konkrétan álló vízen horgásznék, mondjuk valószínűleg fix úszóval, mert eddig sehol nem volt olyan mély ahol eddig jártam.
2019. jan. 31. 14:24
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. febr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2019. febr. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell megijdni, ez is alaposan túl van spilázva, hogy a gatyád is rákölthesd értelmetlenségre.


Vegyél egy szívószál-kaliberűt meg egy dugó kaliberűt és kezdd el használni. Úgyis magadtól fogsz rájönni, hogy a legegyszerűbb a legjobb ebben is.

2019. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!