Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászvizsga menete?

Horgászvizsga menete?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná nekem érthetően, hogyha meg lesz a horgászvizsgám, akkor mi a további teendőm, hogy horgászhassak?

Tagság, jegyek, fogási napló, állami jegy, horgászkártya. Mindent magyarázzatok el kérlek szépen!

Mielőtt valaki beszólna, hogy milyen horgász vagyok... Kb 1 hónapja ismerkedtem meg a sporttal és nagyon megtetszett, és szeretném én is űzni, nem csak kisérőként menni, és néha sunyiban fogni egy halat.



2019. ápr. 13. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egészben annyi az esetleges buktató, hogy olyan horgászegyesületet kell választani, ami az igényeidnek megfelel.

Például, ha egy egyesületi vízen szeretnél horgászni, akkor érdemes ahhoz az egyesülethez belépni amelyik az adott vizet kezeli, de ez fordítva is igaz... ha egy adott vízterületen nem szándékozol horgászni, akkor fölösleges kiadás lehet halasítási hozzájárulással "támogatni" az egyesületet, keresni kell egy olcsóbbat...

Ebben konkrét segítséget nem tudok adni, tájékozódni kell... miután megvan a horgászvizsgáról az igazolás, a további papírmunkák elintézése viszonylag egyszerű lehet.

Kell a Horgászkártya, ami online igényelhető, vagy az engedély kiadás helyszínén is segítenek - ez a legbonyolultabb, mert kell egy adókártya képet, küldeni az igényléssel, bankkártyával, vagy csekken kell utalni a 2200 forintot.

Nem kell megvárni a kártyát, az e-mailben megkapott azonosító szám a lényeg, az kell az Állami horgászjegy kiadásához, ami a horgászat alap dokumentuma.


1 - Horgász kártya

2 - Állami horgászjegy + Fogási napló (egy dokumentum)

3 - Területi engedély

4 - Személyi azonosító (igazolvány, útlevél, jogosítvány)


A Horgászkártyát majd valamikor postázzák, a másik két papirost az egyesület azonnal ki tudja adni, ott legfeljebb annyi lehet a "cifrázás", hogy divat kiadni az engedély kiváltást pl horgászboltoknak, amelyek csak begyűjtő helyek - kifizetik az engedélyt, és majd 1-2 hét múlva lehet csak átvenni.

2019. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SKároly válasza:
Annyiban módosítanám a kollega írását, hogy a horgászvizsga előtt már meg kell csinálni a kártya regisztrációt, addig nem is tudsz jelentkezni vizsgázni. A többiben teljesen igaza van.
2019. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!