Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy km úszás kb. hány km...

Egy km úszás kb. hány km futásnak felel meg?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy volt már ilyen kérdés, nem tudom és azt sem, hogy lehet-e ezt így általánosítani, de úgy nagyjából mennyi lehet a viszonyszám?
2019. ápr. 13. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
1 km-nek felel meg.
2019. ápr. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

“Running at a seven-mile per hour pace for one hour burns nearly 700 calories, while swimming at 50-yards-per-minute burns around 550 calories per hour.“


Számolgass! Elég sok tényezőt kell figyelembe venni, lévén, hogy nem tudsz egyforma tempóban úszni és futni.


1ora sík terepen futás 11km/h-val 700kaloria

1 óra 2.7km/h úszás 550kaloria.


Tehát alapjában véve a futás jobbnak tűnik. Persze, ha gyorsabban úszol ennél, és lassabban futsz, akkor aszerint valtozik.

2019. ápr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi egyes! Vicces vagy!!! Nem tudományos válaszokat vártam, csak úgy kb.
2019. ápr. 14. 12:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Durván háromszorosa ezek szerint?
2019. ápr. 14. 12:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon függ attól is, milyen szempontot nézel. Eleve a futás veszi leginkább igénybe a szervezetet az összes sport közül, így öt perc intenzív futásnak olyan hatása is lehet, amit akármennyi úszással sem lehet szinte elérni, vagy csak jóval nehezebben.

Jellemzően a futás nagyon meg tudja dobni az endorfin szintet, nálam erre 5-10 perc is bőven elég, míg úszással ugyanezt ha elérem 1 óra alatt. De egyénenként változó, másnál nem feltétlen ez az arány, de a futás akkor is "erőteljesebb" sport és csak sok úszással "kompenzálható", ha bizonyos szempontból nézzük.

2019. ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát edzettség, edzés szempontjából kérdezem. A cooper tesztben a futás és úszás között négyszeres szorzó van, azt hiszem ezt a számot kerestem. Azonos edzettségi szinthez az értékek durván négyszeresei a futásnak mint az úszásnak. Tehát egy km úszás úgy 4 km futásnak felel meg. Oké sokmindentől függ csak egy durva számot kerestem.
2019. ápr. 16. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!