Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Avg Antivirus Free tényleg...

Az Avg Antivirus Free tényleg nagyon lassítja a gépet? Mert én nem azt vettem észre

Figyelt kérdés

#Antivirus #AVG #AVG Antivirus #Avg Antivirus Free
2019. szept. 18. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Van akiét igen, van akiét nem.

De ha a Tiédet nem, akkor tök mindegy hogy a másét meg lassítja. Használd egészséggel!

2019. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ egyébként ez nagyon jó program!
2019. okt. 14. 10:17
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon belassitotta a nb-omat, i7-9750h meg rtx 2070 és jatekok laggoltak windows szinten.

Jatek kozben a homerseklet +25, 30°C magasabb volt. Letoroltem es minden helyre allt, megvettem a mcafeet, nincs ilyen problemam eddig.

2020. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha. És téves riasztások is vannak az AVG - ben?
2020. dec. 30. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden vírusírtóban vannak téves riasztások. Van amelyikben több, van amelyikben kevesebb, de ha jelez, akkor gyanakodni kell és át kell nézetni például virustotal-on a fájlt.
2020. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, hogy inkább legyen valami túl óvatos, mint hogy átengedjen valamit, ami kárt okoz. Ha pedig jelez, akkor is még ott a lehetőséged felülbírálni. Persze, csak ésszel. Amiről nem tudod biztosan, hogy ártalmatlan, azzal jobb nem kockáztatni.

Hogy lassítja-e a gépet? Tulajdonképpen minden lassítja, ami működik. ;) Hogy mennyire, az jópár dologtól függ, de leginkább a gépedtől. Egy középkategóriás, vagy afölötti gépen nem fog érezhető lassulást eredményezni. Ha mégis, akkor annak az az oka, hogy valami szoftverrel, vagy driverrel nem fér össze. Láttam már olyat, hogy az illető feltett két antivirust, "biztos, ami biztos", és egyből mindkettő maximumra pörgött. De egyszer belefutottam egy kissé bugos verzióba, ami nálam az egyik procimagot 100%-ban terhelte. A következő frissítésnél kijavították a hibát.

Irreálisan gyenge gépnél persze okozhat komoly teljesítményproblémákat. (De nem csak ez, hanem bármelyik másik.) Nyugalmi állapotban, amikor épp nem ellenőriz semmit, akkor nem is fog "lassítani" semmit. (Kivéve, ha a lassulás oka a kevés RAM, de ez esetben nem a szoftverrel van a hiba.)

2020. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!