Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Adminisztrátor jelszó elkerülése?

Adminisztrátor jelszó elkerülése?

Figyelt kérdés
A suliban a gépre megprobáltam egy programot feltelepíteni, de sajnos adminisztrátor jogosultsag kell hozzá. Ezt szeretném elkerülni, valaki valami megoldást tud mondani?

#jog #adminisztrátori
2019. okt. 9. 20:11
 1/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Persze. Rendszergazdaként kell bejelentkezni és akkor a telepítéskor csak le kell okézni az UAC-ablakot...
2019. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom manapság mennyire veszik az iskolákban komolyan a biztonságot, de ha nincs titkosítva a háttértár és lehet bootolni másról, akkor kb 2 perc megkerülni a problémát. A legegyszerűbb módszer pl egy login képernyőről elindíthatő exe helyére berakni a parancsosrt (pl sethc.exe => cmd.exe), ekkor kapsz egy "admin" parancssort bejelentkezés nélkül.
2019. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak mondjuk s.ggbe rúgnak ha megtudják te voltál, esetleg ha van virtualizációs software a gépen akkor azon garázdálkodhatsz
2019. okt. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
felejtős
2019. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:

@2: aztán ha a rencergizda megnézi, hogy mikor buherált bele valaki a registrybe, akkor bukta...

Szóval inkább meg kellene kérnib hogy telepítse ő a szoftvert -habár tudomásom szerint az iskolai gépeken az oktatáshoz szükséges programok eleve telepítve vannak...

2019. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

@5: Ez csak akkor gond, ha van kamerafelvétel, hogy mikor ki ült a gépnél:) Persze át lehet állítani az órát a gépen és akkor nehezebb megtatlálni ki volt:)


Na jó, tényelg nem kéne telepítgetni azokra a gépekre...

Egyébként ha nincs is titkosítva a HDD, én minimum elvárnám, hogy legalább BIOS/UEFI jelszó legyen (megfelelő boot beállításokkal), akkor le kell venni a gépház oldalát/tetejét/stb, ami azért már nem olyan könnyű feltűnésmentesen.

2019. okt. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Otthon tedd pendrive-ra a program 'portable' verzióját és azt futtasd bent. Remélhetőleg nem kér admin jogot..
2020. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Mondjuk az én iskolámban a hitelesítés Radius szerveren történik, szóval nem biztos, hogy olyan egyszerű a dolog...
2020. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!