Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan kerülhet ki privát...

Hogyan kerülhet ki privát üzenetből fénykép az internetre, ha azt nem osztják meg?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkodom azon, hogy ha facebookon küldesz valakinek egy üzenetet, szöveget vagy képet, akkor az kikerülhet az internetes oldalakra úgy, hogy azt senki nem osztja meg mással, csak az üzenetben van meg?

Továbbá, mi számít sértő tartalomnak, meztelenkedésnek? A teljesen ruha nélküli képek vagy a fehérneműs képek is? Vagy a fehérneműs képek olyanok, mintha bikiniben lennénk? És az ilyen fehérneműs képekért büntetnek jogilag? Akadályoz ez majd a munkavállalásban?

Tudom, sok a kérdés, de a válaszokat előre is köszönöm szépen!



2019. okt. 11. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kerülhet ki sehonnan, ha azt nem osztja meg az aki kapta. Esetleg, ha valamelyikőtöknek tudja a jelszavát pl. egy féltékeny ex ő beléphet és közzéteheti.


Ha nem múltál el a képeken 18 szerintem a fehérneműs, de szexuális céllal KAPOTT kép megtartása is bűncselekménynek minősül (nem aki küldte hanem aki kapta és már elmúlt 18)


Munkavállalásban, ha a cég alkalmazottjai nem látták a képeid nem fog akadályozni. Sőt ha kint lennének a képeid, de te vagy a lány semmiképp nem mehet ellened büntetőjogi eljárás (kivéve akkor, ha te vagy a felnőttkorú és kiskorúnak küldözgetted a képeid)

2019. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha semmilyen formában nem tartalmaz szexuális dolgokat, hanem mondjuk fehérnemű fotózásról vagy öltözködés közbeni képekről van szó, akkor azzal nincsen semmi probléma?
2019. okt. 11. 23:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egyik fél sem fiatal korú akkor a meztelennel sincs probléma.
2019. okt. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 belapus ***** válasza:

Arról olvasni, hogy manapság már egyre több helyen rákeresnek egy-egy álláskereső profiljára a közösségi oldalakon.

Hogy az ott megjelentek akadályoznak-e a munkavállalásban vagy sem, azt egy hr-es döntheti el, nyilván azon szempontok alapján, amelyet az adott vállalkozásnál előírtak.

2019. okt. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el teljesen, de már most látom, hogy alap dolgok zavarosak. Most nézzük tisztán technikai oldalról a dolgot, nem törődve annak értelmezett tartalmával.


Nos a privát üzenet, az gép-gép között zajlik, valami közvetítésével vagy anélkül. (Az utóbbi a P2P.)

A privát üzenet nem jelent titkosítottságot. Titkosításra ott a Signal chat alkalmazás vagy a PGP titkosítás.


DE! Mivel a fogadó félnek (fogadó gépnek) értelmeznie kell, mert azért kapja... (Így ha titkosított azt fel kell oldania) Mivel olvasható/megjeleníthető, így memóriában mindenképp bekerül. Ami nincs a memóriában azt nem képes a számítógép (telefon is az, de szerintem nem mondok újdonságot) nem képes futtatni/megjeleníteni/tárolni.


Egy weboldalon is a chat úgy megy, hogy hálózatról megkapja az anyagot, betölti a memóriába, értelmezi a CPU, majd megjeleníti neked a monitoron.


Tehát, chat/weboldal vagy valamilyen tartalom kép/szöveg az másolható, minden ami megjelenik. Csak kérj valakitől egy képet, és jelenísd meg. Majd nyomj rá egy egér jobb gombot és "Kép másolása" menü ott lesz. Vagy böngésző F12 gomb, és nézd a pl. facebook forgalmát a "network" fül alatt.


Az, hogy 1) csináltál egy ilyen meztelen/félmeztelen képet, már az magában egy olyan adat, ami még elküldés nélkül is kompromittálhatóvá tesz. 2) Hogy a saját hatáskörödből ezt kiengeded. Magyarul másnak elküldöd.


Hasonló okok miatt tépem a számat cégeknek is, mert látom, hogy MINDENKI (nem csak te) OLYANNYIRA SZARIK BELE A KIBERBIZTONSÁGBA, hogy én magam lövök golyót a fejembe. És persze, süket füleket találok mindenhol, mert a hamis biztonságérzet miatt, biztonságban érzik magukat, nem utolsó sorban, hogy "ilyen velem történhet meg". DE!...


Majd ha megtörténik a baj, én csak annyit mondok: én szóltam, hogy a megelőzés olcsóbb kaland lett volna. Most meg:

- jogászt kell fizetniük, a feljelentés miatt

- kárköltség

- mi bérünk


És még számtalan cifra dolgot tudnék mesélni... És hirtelen van a cégnek költségvetése a kibervédelemre, míg előtte aprót számolták rá. Magánembereknél is pont ugyanez van, hogy utólag jönnek rá, mint most te is.

2019. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pacsi az ötösnek!

A fb meg köszöni szépen a sok adatod mellé még a "privát" képeket is.

2019. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

> ha küldesz valakinek egy üzenetet, szöveget vagy képet, akkor az kikerülhet


Amiről nem csak te tudsz, nemcsak nálad van azon kép, az már majdnem publikus. Ne bízz senkiben. Ilyen helyen képet küldeni olyan mintha a Bikk-nek küldted volna..

2019. okt. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!