Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 7 2019-ben?

Windows 7 2019-ben?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk, 2020 januárjában megszűnik a támogatása... Ez után biztonságos lesz még használni?

2019. nov. 16. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
A következő sebezhetőség felfedezéséig igen.
2019. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Nagyobb probléma, hogy egy idő után már egy böngészőt sem tudsz majd rá felrakni.
2019. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Hidd el lesz forrás ahonnan akik akarnak hozzá fognak jutni a frissitesekhez amiket pl cégek kapnak akik hosszabitassal továbbra is fogják frissítéseket kapni


A gond nem is ezzel van, inkább az új hardverek támogatásával mert egyre kevesebb fogja támogatni ugyanígy az új játékok is már inkább a Windows 10 felé mennek mert egyszer úgyis csak ez marad.


Valószínűleg használható marad a 7 2020 után is ahogy az xp is rettentő sokáig az volt.


Ez már a sokadik ugyanilyen kérdés az oldalon és csata végtelen a 10 és 7 használói között.


Biztos mindenkinek megvan az oka miért nem vált a jól megszokott kényelmes rendszerről meg is értem, egy próbát megér a win10 kipróbálása ha nem jön be vissza tud menni az ember. Nekem eddig nem volt a 10el bajom én már béta óta nyomatom a 10-et is mint anno a 7-et is megkaptam tesztelni és emlékszem azonnal raktam is fel a család többi tagjának is annyira tetszett. A win10-el se a 7el nem voltak nagy problémáim 8nál volt frissítés utáni boot loop utána soha nem raktam rá frissítést így tudtam kivédeni xD utána már ezzel se volt gond.


Windows 7 egy stabil rendszer amit még évekig fognak használni de egyszer elfogynak a gyártók driverei, játék támogatás stb. hozzá és akkor menni kell.

2019. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
#3 teljesen értelmetlen amit a frissítésekről írsz, senki sem kap frissítést mert a microsoft nem fog dolgozni rajta. Ha javítgatná az akármilyen cégnek akkor kiadná a javítást mindenkinek, ha kész van, működik, akkor semmibe nem kerül kiadni mindenkinek. Ahogy ha valamilyen kritikus probléma merül fel javítják is mindig, függetlenül attól hogy a hivatalos támogatás esetleg megszűnt - eddig minden oprendszerükkel ezt csinálták, nem lesz ez másképp w7 tel sem.
2019. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 4# akkor olvasgassál még a neten :

A Microsoft jövő hónap elején kezdi majd meg azon támogatási szerződések értékesítését, amik birtokosai a 2020 január 14-i időpont után is kaphatnak majd frissítéseket Windows 7 rendszereikhez. A hétköznapi felhasználók!!! számára ugyanis ekkor már lezárul majd a rendszer támogatása, azok a cégek azonban, akik hajlandóak áldozni rá, még akár három évig is kapnak javításokat a korosodó rendszerhez.


Ennyit erről mielőtt írsz legalább járj utána mielőtt lepontoznál.


[link]

2019. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

A biztonság esetében maga az operációs rendszer (ha az Windows) harmadlagos.


Az első és legfontosabb a felelősségteljes használat. Tudd, mit nyithatsz meg és mit érdemes inkább elkerülni. Legyél felkészülve vész esetére (recovery image, rendszeres biztonsági mentés).


A második a megfelelő szoftveres védelem, akár hardver tűzfal, akár vírusirtó, illetve megfelelően konfigurált böngésző a biztonságot megerősítő bővítményekkel. Így a veszélyes helyekre kifutó vagy onnan beérkező kommunikáció nagy része blokkolva lesz, mielőtt neked bármi bajod származhatna belőle, a böngésződ pedig nem indítja el az egyébként automatikusan induló aktív elemeket.


És csak itt jön a Windows. Ha az első kettő megvan, még a már 6 éve nem támogatott XP-vel sincs sok esélyed benyelni bármit, ha meg az első kettő hiányzik, egy teljesen naprakész Windows 10 is kevés a biztonsághoz. Ha pedig open source operációs rendszert használsz, akkor Linux esetében Windowshoz viszonyítva kevesebb mint 1:100 az esélye, hogy bármivel megfertőzd a géped, OpenBSD esetében pedig statisztikailag kimutathatatlan.

2019. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis ha nekem Windows7 Pro van a gépemen, ha próbáltam és rossznak tartom a Windows10-et, nem tettem fel, akkor sem lesz baj? Persze ha megint megveszem az ESET Internet Security 13 licenszét és ésszel netezem? Egyébként a hálózatot is ellenőrzi.
2019. nov. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7 Nem lesz baj belőle

Nekem még mindíg Windows 7 Home Premium van a PC-men, és ez nem fog változni

Meg másik vinyón Windows XP

2019. nov. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

Látom némely embernek a kibertudatossága a béka segge alatt van... Oszt majd jönnek a sírások, hogy kiderült ez-az róla, vagy hogy mibe keveredett...


Nem használunk olyan rendszert, amire nincs folyamatos és aktuális frissítés. Továbbá a frissítéseket sem szabad késleltetni.


Mivel számos labor (védekezők és támadók egyaránt) ellenőrzik az Windows sebeshetőségét + Updatek leírása is ismert, így lehet tudni, mik nincsenek kijavítva azon a rendszeren, ahol nem frissítettek.


Szerintetek miért terjedt el anno a WannaCry zsarolóvírus világ szerte össz-vissz 3-4 nap alatt, holott 1 hónappal ezelőtt kijött rá a javítás?


- - - - - - - - - - - - - - - -

[link]


"Organizations that had not installed Microsoft's security update from April 2017 were affected by the attack."

"A támadás azokat a szervezeteket sújtotta, amelyek 2017. áprilisától nem telepítették a Microsoft biztonsági frissítését."


"The attack began on Friday, 12 May 2017"

"A támadás 2017. május 12-én, pénteken kezdődött"

- - - - - - - - - - - - - - - -


Én tőlem használhattok nem támogatott rendszert, nem énnekem lesz problémám belőle, ha beüt egy hasonló hullám...

2019. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintetek miért terjedt el anno a WannaCry zsarolóvírus világ szerte össz-vissz 3-4 nap alatt, holott 1 hónappal ezelőtt kijött rá a javítás?"


Mert a felhasználók 99%-a webmailt vagy olyan email klienst használ, ami automatikusan betölti a csatolmányokat (Outlook), továbbá olyan böngészőt, ami automatikusan futtatja az aktív elemeket.


Mert minden eléjük kerülő linkre ész nélkül rákattintanak.


Nem mondom, hogy a friss Windows jelentéktelen a biztonság szempontjából, de alaposan túl van lihegve. 20 év alatt egyszer nem kaptam be semmilyen vírust annak ellenére, hogy sosem tartottam frissen a Windowst, pusztán mert a biztonsági szempontból sokkal fontosabb lépcsőkre, fokozottan odafigyeltem.

2019. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!