Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 8.1-et mért ilyen...

Windows 8.1-et mért ilyen kevesen használják?

Figyelt kérdés
Azt néztem, hogy 9% otthoni számítógép futtatja a rendszert. De mért ilyen kevesen? Nekem ez a legstabilabb, leggyorsabb Windows amivel találkoztam. Minden fút szinte rajta.

2019. nov. 26. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem sokáig volt a piacon. Behozták, akkor még mindenki Win7-et használt. Utálta mindenki a 8-at az átszabott felület miatt.

Aztán lassan kezdtek áttérni, erre kijött a Win10, amit agyba-főbe nyomatott a Microsoft, hogy megelőzze azt a helyzetet a Win7-tel, ami anno volt az XP-vel.

Ennek megfelelően a 8.1 el lett felejtve. Nálunk a cégnél is a közelmúltig választhattál: Win10-et kérsz a gépedre vagy Win7-et. 8.1-et már rég nem engedték.


Amúgy 9% az elég sok. A Linux aránya 2-3%, pedig sokkal jobb és stabilabb, mint bármelyik Windows.

2019. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Valóban jó kis gyors rendszer, pl én is azért használom mert az még elmegy 1 giga memóriával is.

De amúgy sokan vesznek memóriát, bedobnak egy ssd-t (tehát erősebbé teszik a hardvert) és akkor a 10 is jól, gyorsan működik rajta.

Ez a divat nem?

Mindig jobb, újabb "erőműveket" venni - ott pedig már nincs baj a win10 fogyasztásával sem.

Amúgy meg mivel az lett az irány mindenki azt követi...

2019. nov. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Én is Windows8.1-et használok, mert:


1.: a mindenki által sztárolt Windows 7 (amit szintén használtam egy darabig, munkahelyen meg még mindig előfordul sajnos), nos nálam ott lőtte el az utolsó patront, amikor újratelepítés után még fél napig (vagy tovább) telepítgette a frissítéseit (amit tudom ki lehet kapcsolni, sőt meg lehet előzni frissebb rendszer telepítésével, de nem mindenhol tehették meg hogy vesznek egy frissebb rendszert)… ...egy a lényeg, hogy a Windows 7 egy nagyrakás kutyagumi! :-) Csupán túl volt hipolva!


2.: Amikor kijött a Windows 8 és a Windows 8.1 azokat kezdtem el használni, úgy mint amikor az XP után megjelent a Windows Vista (amit sokan utáltak, én imádtam! :-) )…


3.: A Windows 10-et meg annyira nyomják, hogy a gyenge akaratúak szépen lassan rátérnek, egy másik munkahelyemen meg Windows 10-ek voltak csak, nos annak meg ha van valami baja vagy rájövünk vagy nem. Jártam úgy is vele, hogy egy frissítés elment 99%-ig, aztán rájött, hogy nem tudja telepíteni, majd ezt eljátszotta 5x, 8x, 10x és meguntam, mert rengeteg idő volt míg telepített, majd visszavonta... ...és le kellett tölteni egy frissebb Windows10-et, nevetséges. Egy jó tulajdonsága, hogy ha végleg tönkremegy, azaz bejön a "szomorú-kék-smiley", akkor vissza lehet állítani a rendszert egy még működő állapotba, na az tetszett.


Szóval az emberek mindig azt használják, amit mások is használnak, mennek egymás után, mint a birkák és meggyőzik egymást, hogy jó az, amit csinálnak, végül el is hiszik.


Ez a magyarázat!

2019. nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

"az még elmegy 1 giga memóriával is."

Igen, amennyiben nálad az elmegy azt jelenti, hogy 5 perc alatt indul el és fél percet vársz, mire egy start menüt felhoz...

Már a Win7 32 bit is éppen csak kínlódott 2GB RAM mellett. 1GB RAM az XP-nek még elég volt.


Persze ez nem igaz akkor, ha mindenből őskövület programokat használsz és nem netezel.

2019. nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

# 4

30 mp alatt van a betöltési időm (hdd) igaz egy böngészőn kívül semmi más nincs rajta, ki van kapcsolva az update, és pár szolgáltatás is.

200-250 mega memóriát eszik üres járatlan..

Ezt eddig csak ezzel a rendszerrel sikerült elérnem. Nekem ennyi elég..

2019. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Ja amúgy használtam 7-et is. A 8.1 update1-es viszont tiszta telepítéssel, és utána kikapcsolt update-vel kevesebb erőforrást (főleg memória) igényel mint a 7.

A 10 pedig konkrétan egy memóriazabáló szörny, aminek minden erőforrás kevés :D

2019. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Windows 10-em lesz, ha az uj gépemet megveszem, hiszen teszek bele SSD-t.

8.1 nyugalomba' 700mb-900mb-t eszik, én is csodalkoztam mikor meglattam :D 64 bites rendszer.

Nagyon szeretem ezt a windowst, de uj gepbe 10et teszek fel, hiszen a korral haladni kell.

2019. nov. 26. 12:41
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Eleinte egy rakás sz*r volt, főleg mikor még csak 8-nak hívták. Mostanra ugyan helyretették, de már túl késő. Páran (köztük én is) váltanak rá a 7 támogatásának vége miatt, de nagyobb részesedése már nem lesz. Az áruháza halott, 3 év múlva elkaszálják a támogatást, új gépekre már fel sem tehető hivatalosan...
2019. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom mit rinyál mindenki ezzel a ram témával. Nekem 2 gb rammal van windows 10 a gépemen és minden általános progi rendesen megy rajta akadozás nélkül. Még játszani is szoktam néha (cs go, lol) és a procim se annyira jó (AMD phenom II 3,10 ghz).


Amúgy sztem a win10 egy kalap f.s. Tele van buggal, a hardvereket se jól kezeli. Nekem volt, hogy hónapokig magától bekapcsolt a gép a semmitől, és olyan is volt, hogy leállítottam, és ahogy leállt abban a percben újra bekapcsolt. Bonyolult az egész gépháza, nem találom úgy a beállításokat rajta, mint win 8.1-en. Szerintem a 8.1 volt a legjobb. Az még nem is annyira elavult, és jól használható. A 7 is jó volt, de az már elavult.

2019. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
Mert akinek esze volt, már áttért róla win10-re..
2019. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!