Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik ingyenes vírusirtót...

Melyik ingyenes vírusirtót ajánljátok?

Figyelt kérdés
Én az avastot használom, de sok rosszat hallok felőle. Tényleg lassítja a gépem? Ha igen, akkor milyen más ingyenes vírusirtót használjak?

2019. dec. 28. 12:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
A Windows vírusirtója megfelelő védelmet nyújt általános használat mellett.
2019. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a Defender a win beépítettje rendre az első 3 helyen végez tehát teljesen felesleges a külső progi egy épeszű mezei windows felhasználónak...
2019. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szóval akkor semmit ne használa?
2019. dec. 28. 12:39
 4/20 P.O.C. ***** válasza:
81%
Igen, minden teszt azt hozza le, hogy a Windows Defentder semmmivel nem rosszabb, amint a többi ingyenes. A gépigénye se nagy, alapból része a Windowsnak. És az legalább nem zaklat állandóan, hogy vedd meg a fizetős változatát.
2019. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Bocsi a #2 válaszoló csak a #1 választ olvastam el.
2019. dec. 28. 12:41
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Mi bajod a Windows Defenderrel? Nem kell külön telepítgetned és teszi a dolgát.
2019. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#6 oké
2019. dec. 28. 12:48
 8/20 Dongaben ***** válasza:
81%
Korábban AVG-t használtam, de lejárt a licence, és gondoltam, hogy a Defendert használom inkább ingyen. Azóta is ez van, és semmi gond vele. Az Avast-ról saját véleményt nem tudok mondani, mert sosem használtam.
2019. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 levis56 ***** válasza:
88%
Kaspersky free
2019. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Én meg az Avastot ajánlom. Esetleg ClamWin.

"sok rosszat hallok felőle" -- Van egyáltalán olyasvalami az informatikában, aminek nincs számottevő utálótábora? Mert szerintem nincs. Bármi mellett döntesz, mindig találsz olyanokat, akik azt szidják. De őszintén: mit tapasztalsz? Hány vírust nyeltél be eddigi Avast-használatod során? És hányszor jött az üzenet, hogy talált valamit, de semmi pánik, azonosította és ártalmatlanította? Na, ez alapján dönts, ne vadidegenek elfogult véleménye alapján!

De ha a véleményemre vagy kíváncsi: ameddig Windowst használtam (most már egy éve szinte kizárólag Linuxt használok), addig végig Avastot használtam. Az egyetlen dolog, amit fel tudok róni neki, az a túlzott óvatossága. Előfordul, hogy azt is vírusnak nézi, ami nem az. Nem gyakran, de évente 1-2 alkalommal azért megesik. Bár én azt mondom, inkább legyen túl óvatos, mint hogy beengedjen valamit, ami kinyírja a gépen minden adatomat. (Bár ugye ha van biztonsági mentésed, akkor nem érhet baj. ;))

Meg talán még azt lehet negatívumként írni, hogy az ingyenes verzió néha reklámozza a fizetőset. Az ilyen "426 hibás beállítás lassítja a gépedet, frissíts a fizetős termékre, hogy megoldd" üzeneteket nem kell véresen komolyan venni. Lehet azt mondani, hogy ez pofátlanság... de azért vegyük számításba, hogy ezek nem gyakori üzenetek, nem is merő kamuk, mert tényleg van valóságalapja (csak igazából a jelentősége nem akkora), és azért, hogy ingyen használhass egy jó terméket, szerintem korrekt. De a fizetős verzióért az éves 15 ezer sem egy horror ár, és tényleg van benne minden nyalánkság.

"Tényleg lassítja a gépem?" -- Tényleg. De kapaszkodj meg: MINDEN lassítja a gépedet, hiszen amit elindítasz (vagy elindul magától a háttérben), az a géped processzorán fut. Olyan nincs, ami fut, de nem használja a processzort. Az már egy más kérdés, hogy milyen mértékben foglalja a rendszer erőforrásait. Egy 10 éves, gyenguska masinán, amire épp, hogy felmegy a Windows, öntökönszúrás Avastot telepíteni, de egy ilyen gépen másik antivirus is látványos teljesítményesést fog okozni. Egy mai, 1-2 éves középkategóriás gépen meg észrevehetetlen. Az, hogy néha a prociidő fél százalékát "megeszi", szerintem senkinek nem zavaró.

2019. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!