Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudok vírusok ellen...

Hogy tudok vírusok ellen védekezni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne.

1. A számítógépes vírusok hova tudják magukat bemásolni? Hallottam olyanról is, hogy vírusos lett az egér.

2. Az ultimate végső megoldás általában a formázás. Na most egy egéren mit formázzak, és mit telepítsek rá vissza, és hogyan. Vagy egy Biossal mit kezdjek?

3. A kártevővédelmi programok minden vírust vizsgálnak? Vannak malwarek, meg tudja a tököm még milyenek, ezeket is keresi? Plusz a gép összes komponensét vizsgálja (pl. azt a ki×××tt egeret), nem csak a hdd-t, ssd-t?

4. Router: olvastam ez is lehet vírusos. Ezt hogy tudom újratelepíteni, illetve vizsgálni?

5. Internet: a védelmi programok a netet is aktívan vizsgálják?



2020. jan. 24. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Eset internet security.

Tűzfala is van és még a hálózatot is figyeli.

A fizetősre van diák meg nyugdíjas kedvezmény

2020. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel olyat amit az első írt például. Ne foglalkozz ilyenekkel. Hardver-eszközöket ritkán fertőznek meg. Router is speciális esetben és ritkán lesz vírusos, régebben volt rá példa, de az csak egy útválasztó, ha nincs nyitott port, nem igazán van ok félni meg persze ha WPS is ki van kapcsolva.
2020. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

1. Az egérben semmilyen adattárolásra alkalmas dolog nincs, így oda nem tudják magukat bemásolni a vírusok. Viszont minden olyan hardver vírusos lehet, ami képes adattárolásra.

2. A biost is lehet resetelni, az egér az 1. pontban írtak miatt nem lehet vírusos.

3. Igen, minden vírust vizsgálnak, de attól, hogy nem találnak semmit, még lehet vírusos a géped. A vírusgyártók mindig egy lépéssel előrébb járnak.

4. Elméletileg ha hosszabb időre áramtalanítod a routert, akkor minden adat törlődik róla, így a vírus is. Ezt már 10+ éve hallottam, nem tudom, így van-e még.

5. Igen, és ha vírusos oldalt látogatnál meg, tudják blokkolni.

2020. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Első vagyok

Egy fontos dolgot hozzátennék még

Az oprendszer a biztonsági frissítéseket hibajavításokat illetően mindig legyen naprakész

2020. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Jack8 ***** válasza:
100%
Rendszeres backup több helyen a fontos fájlokról.
2020. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Eset Internet Security

Hardverapro.hu -n lehet venni 2 gépre két éves kulcsot 5 ezerért.

2020. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!