Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tor-t használva a mi ip...

Tor-t használva a mi ip címünket használhatja más tor felhasználó?

Figyelt kérdés
Hisz ugye más lesz az ip címünk. De honnan vannak azok az ip címek? Az adott pillanatban a tor-t használóké? Ergo minimális esély van hogy a mi ip címünket "megkapva" egy másik tor user illegális dolgot csinál, ami miatt mi is belekeveredhetünk majd a nyomozásnál?
2020. febr. 4. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szoftverben külön engedélyezni kell - én úgy tudom - hogy használhassák és ez alapból incs engedélyezve. Gondolom vannak gépek, felhasználók akiknél engedélyezve van és így lesz a cím.
2020. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

XD. Az IP címed nagyon nagy technikai gáz lenne, ha más megkapná, mert azt Te használod. :D.


Paraszt nyelven elmagyarázva: Te a TORon keresztül egy szerverre csatlakozol, és arról a szerverről egy másikra, majd egy másikra, majd egy másikra, majd az oldalhoz. Az ip-d megmarad, de a szerverek által kioszott ip címeket fogod használni.

2020. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tehát a saját ip cimeddel csatlakozol a legelső szerverre. Ott lesz egy másik ipd amivel a következőre és így tovább.


Ezért van pl, ha tor közben mást is használsz a saját ipdrol pl torrent, akkor simán vissza követhető vagy.

2020. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És ez a circuit hálózat azért jó, mert nem mindig ugyanaz lesz a kör. Ez folyamatosan változik.
2020. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Oké, de: "a szerverek által kioszott ip címeket fogod használni."


Tehát maga a kérdés hogy azok honnan vannak. Mivel rengetegről beszélünk, így esélytelen hogy a szerverek saját ip címei legyenek, hisz nem 10 de nem is 100 címről van szó. Más logikus választ nem tudok elképzelni, hogy a tor hálózatot használók ip címe osztódik meg a hálózattal, tehát a miénk is.


#1 nem találtam benne olyan opciót.


Jelenleg azt gondolom hogy a mi ip címeink is használatba lesznek. Wireshark-al kellene monitorozni a forgalmat, hogy tor közben megy-e át rajtunk valami, ami nem a mienk :D De csak minimálisan értek hozzá sajnos.

2020. febr. 6. 10:20
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
És itt jön be az, hogy nem végeztél mérnök informatikus alapszakot. Ott lett volna Hálózatok tantárgyad, ahol megismerkedsz IP cím szamitassal. :).
2020. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rendszergazda vagyok.


Már előbb is mondani akartam hogy miért kommentelsz ennyit ha nem értessz hozzá, de most mondtam :D


Alapvetően te kevered a privát és a publikus ip címeket. Az egy dolog hogy a tor hálózaton belül milyen privát címeken keresztül megy, de a végén amikor kiér a tor hálózatból a csomag akkor annak egy publikus cím kell, tehát ha tor böngészőből megnézed hogy [link] akkor egy számodra ismeretlen, de publikus ip címet fog visszadobni.


Erre válaszolj hogy azok a címek másik tor felhasználóké, vagy a tor szervereket üzemeltető önkéntesek ennyi publikus címet vesznek? Utóbbi esélytelen, hisz ipv4-ből eleve el sem adnak már annyit, meg ha valaki nem internetszolgáltató, annak egy darabot nem adnak ki.

2020. febr. 6. 14:38
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó kicsit nyersen fogalmaztam hogy nem értessz hozzá, azt akartam írni hogy a kérdésre nem tudsz válaszolni ezért mást írsz ami a tor-hoz kapcsolódik, de a kérdésre tekintettel irreleváns.
2020. febr. 6. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:
A saját IP-det használod amikor felmész a szerverre. Onnanstol kezdve a szerver ip címét használod.
2020. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát amikor beirod a whatsmyip címét, hogy oda akarsz csatlakozni, akkor ezt az információt titkositva küldöd a szervernek. A szerver meg tovább küldi egy másik szervernek titkosítva. Majd a következő szerver csatlakozik rá. Letölti az csomagokat, visszaküldi az előző szervernek, ami vissza küldi neked.
2020. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!