Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ellopták a Steam fiókom,...

Ellopták a Steam fiókom, pedig bal felül ott volt a kis lakat a böngészőben?

Figyelt kérdés

Persze nem az igazit, hanem egy frisset amit direkt ezért csináltam.

Eddig abban a tudatban voltam, hogy ha ott van a kis lakat bal felül akkor az az oldal megbízható.

Az egyik 100K+ tagú Steam csoportban spamelte ezt az oldalt egy illető: [link]


Egyből vágtam, hogy ez egy sacm oldal lesz, ezért is csináltam egy kamu Steam fiókot és egy másik gépen amit nem használok -léptem be az adataimmal.

Kíváncsiságból.

Egyből kizártak a Steam fiókból, egy orosz IP-ről.

Utána néztem az oldalnak és az IP-nek, kb fél éve csomó helyen írják hogy erről az IP-ről Steam fiókokat lopnak.

Ennek ellenére mégsem jelzi a böngésző, hogy csalás veszélye állhat fenn.


Szóval akkor ott tartunk, hogy kis lakat már szart sem ér? Én teljesen abban voltam hogy ahol ott a lakat az tuti biztonságos oldal.

Ezek szerint mégse.

Nyilván kamu szagú a weboldal címe meg az egész, de akkor is..



2020. febr. 10. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Te tudod egyáltalán, hogy mit jelent az a kis lakat amúgy vagy csak beképzelted magadnak, hogy a lakat = no scam? 😂


.ml es domain és így reklámozták az oldalt, komolyan meg vagy lepődve?

2020. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha nem tűnt volna fel, ez egy kérdezz-felek oldal.

Semmit nem képzeltem be, csak mindenhol azt írják hogy ha ott a kis lakat akkor megbízható az oldal, és nyugodtan meg lehet adni az adatokat.

Ha lettem volna olyan hülye, hogy "megbízom" benne akkor nyilván nem csinálok egy kamu Steam profilt, amit nyugodtan belophatnak tőlem.

Ja és semmin nem vagyok meglepődve, egy kérdést tettem fel és értelmes válaszokra számítok.

Elnézést, hogy nem tudtam (meg úgy sztm. az emberek 99%-a) hogy mit takar a .ml

2020. febr. 10. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
A kis lakat a címsorban azt jelenti, hogy a kapcsolat biztonságos közted és a gép között (https-t használ és a tanúsítványa érvényes).. azaz nem tudja más lehallgatni... persze ettől az a weboldal csinálhat bármit... ha megadod a jelszavadat ott, akkor más nem tudja megszerezni, csak ők:) de ez épp elég.
2020. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A .ml egyébként Malinak a TLD-je.
2020. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Te legalább nem írtad be a saját fiókod adatait, hanem csináltál egy kamut.


Pedig hidd el...van aki bármiféle gyanakvás nélkül belépne ide, ez a szomoru, annyi idiota ember van :D

2020. febr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Anyám borogass!

Az a kis lakat csak annyit jelent, hogy HTTPS oldal, azaz az adatok titkosítva vannak, tehát hiába hallgatják le, nem tudják értelmezni. De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet az oldalon káros tartalom.

HTTPS szervert és tanúsítványt ugyanis bárki csinálhat. Ha pedig a tanúsítvány rendben van (arra a címre mutat, ami kell) akkor nem fog hibát írni a böngésző. Az már a user hibája, ha nem veszi észre, hogy nem steampowered.com hanem pl steam.powe.red.com a cím.

Az meg, hogy nem írja ki, hogy gyanús az oldal, csak annyi, hogy még nem jelentették vagy nem vizsgálta ki a Google.


Felhasználói butaság ellen nem véd semmi.


Tessék használni a kettős azonosítást és normális jelszót.

2020. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!