Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a minimum teljesítmény ma...

Igor Igorovics kérdése:

Mi a minimum teljesítmény ma egy laptopnál?

Figyelt kérdés

Ez elég ma még bármire is? Huginak vennék valamit ajándékba, Facebook, Youtube, sorozatok, mese a gyereknek. Új tévére nem lehet kötni, mert csak VGA van rajta, HDMI nincs, 1080p már izmos lehet neki, de nem is kell, ezeket tudom. Még akkor is potom pénz lenne, ha dobok bele egy ssd-t. Meg szabad még ilyet venni, vagy már tényleg csak 3-ik generációs i5-től felfelé?


"Lenovo R400/ 3-6 hó garancia/2 x 2.2 GHZ/ 4 GB DDR3/ 160 GB HDD/ Intel HD/ WIFI

-Irodai és otthoni használatra, nagyon szép gyári állapotban, sérülésmentes a készülék.

-Facebook/Internet/Office/Film/Youtube/Diag +++ egyéb alapvető dolgokra, akadásmentes működéssel, teljesen feltelepítve Windows 7-el a szokásos módon.

-Kérhető Windows 10 el is 1990.- felár ellenében

Processzor: P8400 2X2.3 GHZ Memória: 4 GB DDR3 Háttértár:160 GB Kijelző:14 INCH Videokártya: INTEL GMA HD Csatlakozók: USB/LAN/VGA Egyéb: WIFI/MEMO CARD Akkumulátor: 2 ÓRA+ (220V +GYÁRI TÖLTŐEGYSÉG TARTOZÉK)

3-6 hó gari!"


2020. febr. 12. 13:34
1 2 3
 1/22 Derwer ***** válasza:

Te egy 12éves gépet akarsz rásózni a hugira...

Felejtsd el, ez túl öreg.


És ne vakulj meg az i5processzortól se egy másik gépnél, i5ös lehet 10 éves is. És az AMD-k mostanság megverik az inteleket.

Tessék megnézni CPUBenchmarkot.


És ha lehet SSD nélkül már ne gondokozz gépben. (utólag is könnyű cserélni!)

2020. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A konstrukció 12 éves nem a gép, és 12 éve ez volt a csúcs, ergo ez egy 5-6 éves gép. SSD-t mint írtam teszek bele. Nem esek hasra az i5-től, de laptopok jellemzően intelesek, és használt gépről van szó. Az AMD-k ma jobbak, mint az Intel, akkor nem voltak azok.
2020. febr. 12. 14:05
 3/22 Derwer ***** válasza:

Igaz, felületesen olvastam, valóban raksz bele SSD-t, helyes.


"A konstrukció 12 éves nem a gép, és 12 éve ez volt a csúcs, ergo ez egy 5-6 éves gép"


Ez a CPU 1500pontot kapott. Az én két éves laptopom 7500at, tehát kb 4szeres a különbség.

(abba ne menjünk bele, hogy mennyivel fejlettebb az energia gazdálkodás, a torbu boost funkció, és milyen újabb utasítás készleteket használ akár csak egy böngésző is)

Tehát ez továbbra is egy nagyon elavult technológia, ilyenre pénzt költeni nem szabad. Szerintem.

2020. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ilyet maz ajandekba adunk ha sajat, de penzt nem adunk erte!
2020. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Persze, ezek igazak. De ezt a gépet mindössze 27k,+ssd és ezek az üzleti szériásak nagyon szépen össze vannak rakva. Minőségi anyagokból, jó kijelző, bill,hűtés, sokszor még az akksi is 1-2 órás stb :)


60 körül lehet venni olyat, amiben az emlegetett 3gen i5 van, ssd, 8giga ram. Azon tényleg szépen megy minden alapvető dolog.

2020. febr. 12. 14:25
 6/22 anonim ***** válasza:
Miről beszélünk? Ha eldöntotted ezt veszed akkor vedd, de ne vitatkozz itt önigazolást keresve. Ettől ez a gép még nem fog többet tudni, ezért is ennyire olcsó.
2020. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Én is a felé hajlok, hogy ezt már nem érdemes, de nem vagyok biztos benne. Teljesen világos, hogy mitől olcsó, és nem vitatkozom. De érdemi választ még nem kaptam senkitől, csak kioktatást, meg azt hogy sz@r és kész. Mondhatná valaki, hogy pl win10 már akadozik rajta, facebook is laggol, csak régi kódolásu videókat bír...stb.


De ha valaki csak azt tudja mondani, hogy mekkora p.cs vagyok, az inkább maradjon csendben.

2020. febr. 12. 15:07
 8/22 Derwer ***** válasza:

Oké, akkor fókuszálva a mostmár konkrétan megfogalmazott dolgokra:

1; WIN10 lassú lesz, ha felmegy egyáltalán

2; Nincs WIN10 drivert nehét lesz találni, bár alapvetően eprsze felfogja ismerni.

3; Igen a böngészés is lassú lesz. Facebook egy rohadt erőforrás igényes dolog amúgy. (rengeteg kép és videó, aktív tartalom, folyamatos scriptek figyelnek)

2020. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"1080p már izmos lehet neki, de nem is kell, ezeket tudom"


Ezt gondold át még egyszer! 1080p manapság már alapnak számít. Szinte alig tudok mondani olyan sorozatot, filmet, de akár youtube videót, amit nem 1080p-ben jelentetnek meg. De továbbmegyek, nem árt ha 4K-ig tud szaggatás mentesen filmeket lejátszani a gép, mert az utóbbi évben egyre több ilyen tartalom is kezdett már elérhetővé válni (abba ne menjünk bele, hogy a 4K-val, UHD-val fizikai problémák vannak, attól még tudni kell lejátszani őket kisebb felbontású kijelzőn is). Persze lehet szívatni a húgodat azzal, hogy mindenből 720p-t nézzen, de akkor ne ajándékként állítsd be.

2020. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"De érdemi választ még nem kaptam senkitől, csak kioktatást, meg azt hogy sz@r és kész. "


Mert hidd el, tényleg az. Az én gépemre még talán merem mondani, hogy nagyjából korszerű: Dell G5, i7, 32GB ram, 1,5TB pcie ssd, 1050Ti kártyával...

Gyűjts még egy kicsit szerintem, a húgod jobbat érdemel...

2020. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!