Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A . Json file vírus lehet a...

A . Json file vírus lehet a Google mappájában?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap egy játékhoz letöltöttem egy idegen webhelyről egy kiegészítőt. Egy ismeretlen oldalról szedtem le, kb. már az 5. külön lapot töltötte be. Már gyanús volt de leszedtem. Egyből bejelzett a windows de feltelepítettem. Egyből lassulás meg minden. Oké letöröltem azt a cuccot. De mikor néztem yt videót akkor a kommenteknél ahol nem volt semmi megjelentek halvány videók. Elég durvák, ezt most nem részletezném. Vírusírtót kerestem a Malwabres-nél maradtam. 98 vírus volt. Karantén. majd törlés. Ma újra raktam a gépet, formáztam és vírusírtót bekapcsoltam. 6 vírus. Ugy ugy kaptam a vírust hogy a Google-ban be volt kapcsolva a szinkronizálás. Ma ugyan azzal a fiókommal beléptem az újra rakott windowsban és így a Google mappájában jól elrejtve .json fileok voltak. Nem tudom hogy ezek vírusok vagy pedig a vírusírtó rossz és az észleli úgy. Ha valaki segítene, azt nagyon megköszönném. Szép napot!

2020. márc. 29. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A json csak adatfájl, vírus (legalábbis futtatható formában) nemigen van benne. Az viszont nem kizárt, hogy a driveba felrakta magát és amint belépsz újra megfertőz. Másik accountot használj, vagy ne használd egy darabig. A driveban van beépített vírusirtó, pár hét múlva már felismerheti és törli.
2020. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, minden adatot töröltem a fiókból. Valószínű hogy üres. Csak újdonság volt nekem ez a json file.
2020. márc. 29. 16:26
 3/3 A kérdező kommentje:
De az biztos hogy újra telepítés előtt volt rajta vírus. Mint leírtam halvány videókat láttam mikor sötét módban volt a yt. És nem képzelődtem.
2020. márc. 29. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!