Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam a citromailtől egy...

Kaptam a citromailtől egy levelet, véletlen megnyitottam. Van okom az aggódásra?

Figyelt kérdés
Természetesen hülye fejjel megnyitottam...Kaptam egy levelet,hogy feltörték a fiókomat, amelyben kitértek arra,hogy csináltak fotókat a telefonomban lévő adatokról meg amikre ràkeresetem.. Meg hasonló dolgok,Természetesen otp... ilyesmi dolgokba is beléptem a napokban. Bocsánat ha nagyon összeszedetlen és hülyén fogalmaztam és helytelenül,de iszonyatosan felzaklatott, és nem tudom van e mitől félnem.
2020. ápr. 24. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A véletlen megnyitástól tartasz vagy a tartalmától? A tartalma átverés, zsarolási kísérlet. Nincs valóságalapja, de olyan témáról ír ami mindenkinek kínos, és mondjuk 100 ezerből 1 ember bedől neki és fizet - ezért küldik, mert megéri küldeni.

Csak az, hogy véletlenül megnyitottál egy szöveges üzenetet, nem jár kockázattal. Töröld és felejtsd el, lehet még 20 ilyet fogsz kapni a jövőben mindenféle bepróbálkozó szöveggel. Törölni kell ezeket és tovább lépni.

2020. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni vele, csak át akarnak verni, nagy tömegben küldik ezeket az üzeneteket és várják, hogy valaki utaljon nekik.
2020. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már vagy 2x kaptam ilyen levelet. Akinek van egy kis esze,egyből levágja,hogy kamu. Rohadt idegesítő,hogy ezek a sunyi rafinált emberek mindennel próbálkoznak,hogy lehúzzák az embereket, már kamu NAV-os levelet is kaptam, Le akarták húzni a bankkártyámat.
2020. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3: ehhez mondjuk csak egy általános ismeret kell, hogy ne verjenek át. Az sem bonyolult, hiszen ha fizetni akarsz akkor te adod meg a bankkártya adatait, ha pedig neked fizetnek, akkor a bankszámlaszámod kell csak. Ergo ha a "NAV" neked bármilyen kifizetésre azt írja, hogy add meg a bankkártya adatokat, egyből kapcsolnod kell, hogy ott te fogsz fizetni, és nem írsz be semmit. De előtte rögtön csekkolod, hogy az a link amire elvittek, eleve nem egy hivatalos (.gov.hu) oldal.


Persze sokakat át lehet verni, mert lövésük sincs ezekről. Mikor kritizálni szokták az oktatási rendszert, pont az az egyik érv, hogy annyi hülyeség mellett az életre nem készít fel senki. Mire 18 évesen felnőttként kilép az életbe az ember, fogalma sincs a többségnek, hogy például hogyan kell levelet feladni a postán, hivatalos levelet megfogalmazni, vagy épp a neten fizetni, adóbevallást vagy úgy általában egy nyomtatványt kitölteni, stb.

2020. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy aktív-e a téma, de én is kaptam hasonló e-mailt.

Az az érdekes, hogy a feladó ugyanaz, mint az e-mail cím, amit megzsaroltak.

A legutóbbi bejelentkezéseknél megnéztem, de rajtam kívül senki nem lépett be.

Ez is csak valami trükk?

2020. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!