Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha veszek egy olyan elosztót...

Ha veszek egy olyan elosztót amin van lekapcsoló (áramtalanító) gomb és azt használnám a számítógép áramtalanítására persze csak a rendes szabályos kikapcsolás után az ártana a tápegységnek?

Figyelt kérdés
Az itt a legfontosabb kérdés, hogy ha a gép rendes kikapcsolása után nem a tápegységgel áramtalanítanám a gépet, hanem az elosztón található gombbal lesz baja a tápnak ?

#számítógép #áramtalanítás #Tápegység védelem #biztonságos kikapcsolás
2020. ápr. 26. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilvan nem lesz tole baja, ugyanaz mintha kihuznad mkndog a falbol. A kerdes inkabb az hogy minek akarod aramtalanitani? Ha rossz a villamos halozat pl. mert feszultsegugrasok vannak rajta, vegyel tularamvedos elosztot. Kikapcsolgatni felesleges.
2020. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*kihuznad a dugot
2020. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 zol56 ***** válasza:

1es jól mondja.

Vegyél túlfeszültség elleni védelemmel ellátott hosszabbítót.

2020. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak azért akarom teljesen áramtalanítani, mert nekem Asus Rog Strix B450 Gaming alaplapom van ami világít ha nincs a táp hátul lekapcsolva. És engem zavar a fény este az alvásban.
2020. ápr. 26. 08:33
 5/7 Szirty ***** válasza:

A tápegység hátulján lévő kapcsoló pont ugyan úgy áramtalanítja mint ha az elosztót kapcsolnád ki.


Nem fog neki ártani. Én évtizedek óta kikapcsolom (áramtalanítom) a gépet kapcsolós elosztóval. Nem lett tőle baja egyiknek sem.

2020. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk anno az első gépnél az informatikus ajánlotta a lekapcsolós hosszabbítót, mert világított az egér.

Azóta is így áramtalanítjuk a gépet használat után.

2020. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos élettapasztalatot srácok !!! :) Rendben akkor ezen túl én is így fogom csinálni. Köszi még 1x ! Pacsi nektek !
2020. ápr. 26. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!