Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörhették az instagramomat?...

Feltörhették az instagramomat? Kaptam egy furcsa emailt, amit nem is láttam, csak utólag.

Figyelt kérdés

[link]


Fiók ellenőrzése. Ez mit takar? vagy ez mi akar lenni?


2020. máj. 20. 19:22
 1/5 savanyújóska ***** válasza:
Alul bennmaradt az e-mail címed :) Ha eredeti (amit kétlek), akkor semmi, a szöveg alapján csak listázzák azokat az e-maileket, amikről beléptél, és le tudod ellenőrizni, hogy van-e olyan, amelyik nem a tiéd. Ha nincs, akkor nincs vele teendőd. Viszont SEMMIRE ne kattints ami az e-mailben van, nekem gyanúsnak tűnik (ha tényleg az instagram küldené, akkor ennél sokkal egyszerűbb struktúrájú e-mail cím is megfelelne), egy jelszóváltoztatás, valószínűleg jó ötlet. ;)
2020. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem is kaptam emailt. Itt be mentem a biztonsag opciohoz, es lattam meg ezt.
2020. máj. 20. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk alul az email címed is kitakarhattad volna :D Amúgy nem "feltörték" mert ha be lopják az adataid akkor te többet már nem jelentkezel be a fiókodba.

Simán csak valamilyen bot-ok próbálkoztak belépni a fiókodba. Érdemes használni a kétfaktoros hitelesítést (ha még nem tetted volna meg) és akkor elvileg nem kell tartani a fiók lopástól.

2020. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 savanyújóska ***** válasza:
Ah, ha az Instagram listázta ezeket, akkor minden okés, azért van ez a lista, hogy az alkalmazásból ellenőrizni tudd, hogy egy látszólag az Instagramtól érkező e-mail tényleg tőlük jött-e. Ha itt nem szerepel, akkor nem, és minimum spam.
2020. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, koszonom. csak azert furcsaltam, mert a reggel 6 órai időben én akkor aludtam, es nem ertettem, mit takar a szöveg, mert emailben nem jött semmi.

Ketfaktoros be van kapcsolva :)

Koszi a helpet.

2020. máj. 20. 19:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!