Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miként lehetséges, hogy egy...

Miként lehetséges, hogy egy eszköz, pl. egy android telefon, vagy egy merevlemez egészen más műszaki adatokat állít magáról, mint amivel rendelkezik? Megoldható az eredeti értékekre való visszaállítás?

Figyelt kérdés

#Android #Műszaki adatok kijelzése
2020. jún. 27. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Melyik adatra gondolsz? A tárterület/kapacitás szabvány mértékegységben van megadva, csak az emberek tízes számrendszerben számolnak tíz hatványaival (3 GigaBájt = 3000 MegaBájt = 3x10^9 Byte), míg a számítógép kettes számrendszer, kettő hatványaival (3 GibiByte = 3072 MebiByte = 3x2^30 Byte).


Nem állít magáról más adatot, mert a két szám egyenlő, csak két különböző számrendszerben látod feltüntetve, mert a gyárban és a boltban decimális kapacitást kap, a gép pedig bináris kapacitást lát. Amikor azt látod, hogy az 1 "terás" eszközödön "csak" 931 "giga" adat található, az nem átverés, csalás, hanem a mértékegységek felületes ismerete és használata. Ugyanígy, ahogy nem mindegy a letöltési sebességnél, hogy az bit vagy Byte, mert van köztük egy nyolcas szorzó.

1 TeraByte = ~931 GibiByte. Nincs "eredeti érték", egyszerűen a Windows meg a többi rendszer nem lett szabványosítva az új prefixumok jelölésére. Ahelyett hogy azt írná, hogy 931 GiB a merevlemezed kapacitása (= 1 TB), helyette "GB"-ot ír, ami viszont mást jelent.

2020. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jóakaratot. Nem tudtam, hogy részletezni kell, mi szerint van olyan onlineáruház, ami többek között olyan termékeket is forgalmaz, ami direkt a vevők átverésére épít. Mivel az áruháznak ez nem célja, ilyen esetekben automatikusan visszautalja a pénzt. Engem csupán érdekel, hogy tudják egy, valószínűleg mobiltelefon adatait ráhúzni nagyobb méretű tabletre. Az, hogy nem stimmel valami, egyrészt onnan lehet észrevenni, hogy a rendszer nem stabil, meg hogy elmentek egy 200 MB-os filmet, és kapásból eltűnik 10GB, és még néhány hasonló árulkodó jel.
2020. jún. 28. 00:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom vagy értem milyen átverésről beszélsz. A tárhelyek kapacitása SI szabvány szerint van megadva, ami tíz hatványaival számol. A számítógép pedig IEC szabvány (ISO 80000-13:2008) szerint, ami lefekteti többek között a kettő hatványaival számolt mértékegységeket. Nincs átverés, sem direkt átverés, csak két különböző rendszer.


A kérdésed abból a szempontból nem világos, hogy valóban hibás eszközről van szó, vagy csak a két rendszer miatti különbségben látod az összeesküvést.

A bolt amúgy nem tartozik felelősséggel, hiszen a termékre rá van írva, hogy 1 TB = 1000 GB, és valóban annyi adat van rajta (= 931 GiB, ha megnyitod a fájlkezelőt és leolvasod a méretet).

2020. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha nem vagy képben, felesleges erről értekezni.

Nem boltról van szó, hanem onlineüzletről torténetesen a "Wisch"-ről, ahol az elektronikai cikkek fele átverős, a másik fele becsületes munka. Az üzlet már automatikusan utalja vissza a panaszosnak a pénzt, a hibás terméket vissza sem kell küldeni, ennyire nem éri meg nekik ezzel foglalkozni.

Pl. adott egy külső merevlemez, amit a laptop is 2TB-osnak minősít, de csak egy napig működőképes, és a laptop operációs rendszerébe is bekavar. Feltehetőleg a windows 10 rendszer már nem viselte el, windos 7+en életképes volt. Szétszerelve derült ki, hogy ez egy 250GB-os Samsung lemez volt. Az unokatesóm ért hozzá, rendbe tette. Az androidhoz nem ért. Ott különböző appokkal futtattam ellenőrzést, ami ellentmondott a gép által mutatott műszaki adatoknak. Ez instabillá teszi a működését.

2020. jún. 29. 05:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Például ott van a GearBest is, ahonnan eddig csupa megbízható jóságokat vettem. Most egy egészen olcsó, de neve sincs tablettet kínál ugyanolyan nagyszerű műszaki adatokkal, mint a wish. Legyenek itt bármilyen jók a tapasztalataim, ezek után meg nem merném venni.
2020. jún. 29. 05:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagyok képben, akkor jó lenne ha vennéd a fáradságot és leírnád hogy miről szól a kérdés, hogy ne nekünk kelljen találgatni, hogy milyen rébuszokban beszélsz. Csak az a kulcsinformáció maradt le, hogy a klasszikus buherált kínai termékről van szó.


Ha pedig ennyire képben vagy és köztudott, hogy kínában hamisítanak, miért veszed meg a terméket? Főleg mikor irreális az ár-kapacitás aránya, és 100%-ra veheted, hogy hamisítványt fogsz venni? Ugyanaz az eset, mint 2 terás "pendrive" 3 ezer forintért. Gondolom a 2 terás HDD sem volt 5-6 ezernél több.

2020. jún. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pont a buherálás mmikéntje érdekelt.
2023. szept. 22. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Az eszközök úgy működnek, hogy csatlakozáskor beolvassa a rendszer a beléjük égetett "információs tábla" adatait, ebből látja és mutatja hogy milyen technikai jellemzői vannak. Ezt szoftveresen módosítani lehet, így hamisítani is. Átírják egy programmal a kapacitás adatokat egy másik számra, és beolvasáskor ez jelenik meg.

Addig tudod használni rendesen, míg a gyári kapacitásán belül maradsz, mert a többi csak oda lett hamisítva. Ez vagy tapasztalat alapján derül ki, hogy mekkora résztől olvashatatlan vissza adat, vagy vannak diagnosztikai programok amik elkezdik írni és visszaellenőrizni olvasással a területet, és amelyik ponttól kezdve az írt adat nem olvasható vissza, az már hamisított adat.


És bocs, de 3 év alatt nekem nem ez a kontextus esett le a kérdésből (olyan sokszor szokták megkérdezni, hogy miért 900 giga hely van az 1 terás lemezen), ezért nem ezt írtam válaszként.

2023. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. szept. 24. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!