Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Letöltöttem pár kétes alkalmaz...

Letöltöttem pár kétes alkalmazást, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Letöltöttem tegnap néhány alkalmazást amik nem igazán voltak megbizhatóak, be is jelzett egyébként több helyen is a gép meg a különböző programok hogy nem kéne de mondom nem érdekel letöltöm, (Csináltam már hasonlót korábban gondoltam most se lesz probléma) Erre fel a letöltés után elkezdtek felugró hirdetések megjelenni a Googlebe és más böngészőkbe is, ezután pedig kaptam 3 emailt hogy mind három PayPal fiókom jelszava megváltozott (Pénz nem volt rajtuk meg amúgy se használom szóval nem volt gond de ettől még maga a szituáció ijesztő) ezután futtattam virusirtóval (Avast) ellenőrzést illetve két másikkal is (egyik Malwarebytes, másik hirtelen nem ugrik be) Ezután eltüntek a felugró hirdetések viszont még nem vagyok 100% ig biztos benne, hogy minden oké lenne e. Egyébként a Google azt irja hogy "Az ön szervezete kezeli" a böngészőt, ami ugye gyakorlatilag egy táv vezérlése tud lenni a Chromenak, és ez még nem tűnt el a virusirtók után sem tehát emiatt aggódok főleg, ha bárki tud bármilyen megoldást akár újra telepités akár más módokon akkor nagyon megköszönném ha megosztaná velem

2020. júl. 6. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen felugró dolgok miatt még nem telepítenék.

De: "ezután pedig kaptam 3 emailt hogy mind három PayPal fiókom jelszava megváltozott". Ez már konkrét indok lenne egy újratelepítésre!


Internet kapcsolat nélkül lementeném a fontosabb dolgokat egy külső adattárolóra. Ha Windows 7/8.1/10-ről van szó az letölthető a Microsoft oldaláról. Ha konkrétan a 10-ről van szó akkor jár mellé a media creation tool, ami ki is írja egy pendrive-ra. A 7/8.1 esetében ezt elvégezheted a rufus nevű programmal. Csupán az alaplap típusát kell tudni a partíciós séma miatt (MBR - BIOS/GPT - UEFI).


Ezután telepítő elindít, shift + F10 és a diskpart nevű paranccsal végrehajtanék egy lassú formázást. List disk, select disk #, list partition, select partition #, majd format...

2020. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 belapus ***** válasza:
100%

Általánosságban:

- Át kell nézni a telepített alkalmazásokat.

- Ismeretlenekre, gyanúsakra rákeresni, ha szükséges uninstallálni.

- Vírusirtó, Malwarebytes, Malwarebytes Adwcleaner, HitmannPro illetve ezekhez hasonló biztonsági szoftverek futtatása vagylagosan vagy mindet.

- Esetedben megfontolandó lehet például az Avast után az ESET Online Scanner használata.

- Aki úgy érzi használhat valamiféle Rescue Disc programot, például a Kasperskyét.

- Aki továbbra is bizonytalan vagy tudja magáról, hogy minden figyelmeztetés ellenére ki fog próbálni gyanús alkalmazásokat, telepítse újra az operációs rendszert.

2020. júl. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!