Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van egy schost nevű programom,...

Van egy schost nevű programom, mely nagy a processzor kihasználtsága, olyan 70-80%os. Mi ez, mit tudok vele kezdeni?

Figyelt kérdés
A programot a task manager-rel le tudom állítani és ez követően olyan játékokkal is tudtam játszani, amik ezelőtt akadoztak. Interneten kerestem, hogy mi lehet ez, de csak svchost programról írnak. Vírusírtásom előző nap meg volt a Microsoft safety scanner-rel.

2020. júl. 10. 11:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Svchost programom vagy valami hasonló nincs.
2020. júl. 10. 11:27
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Valószínű W32.HLLW.Torvil@mm vírus. A helyedben feltennék valami vírusirtót (Microsoft safety scanner-t hagyjuk inkább).
2020. júl. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a gyors válaszodat!
2020. júl. 10. 11:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Windows update is lehet.


Az svchost az a beépített windows szolgáltatásokat futtató program, minden szolgáltatás egy svchost példány. Letiltani nem ajánlott ezeket, mert az egész gép is kaphat kék halált, ha olyat állítasz le. Ki kell deríteni, hogy melyik szolgáltatás az, és ha olyan, akkor leállíthatod.

Kiderítése: feladatkezelőben megkeresed azt a példányt, amelyik viszi az erőforrást, jobb egérgomb->ugrás a szolgáltatásokra. Ekkor kijelöli, hogy melyik szolgáltatás az. Na annak írd ide a nevét, majd megmondom, mi van vele.

2020. júl. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kiderült,hogy a schost egy vírus, amit avast-tal sikeresen eltávolítottam. A svchost programot nem látom sehol a feladatkezelőben,lehet,hogy rossz helyen keresem.
2020. júl. 11. 00:39
 6/6 anonim ***** válasza:

4 - schost.

Nem svchost.

2020. júl. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!