Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki be akart lépni a...

Valaki be akart lépni a fiókomba vagy csak valami hiba lehetett?

Figyelt kérdés

Két napja a fb-omba akart valaki belépni, illetve tegnap meg a spotify(amit amúgy nem is használok csak 1 éve regisztráltam rá és azóta csak úgy van) és a SupercellID-től is jött kód, amivel beléphetek. De azt meg szintén legalább 1 éve nem használtam, se semmilyen játékot, ami a Supercellhez tartozik.

De nem tudta a jelszót, mert bármihez regisztrálok, ahhoz mindig egy új jelszót adok meg. Csak jött az értesítés, hogy be akartak lépni, és hogy ha nem tudnék belépni, akkor ide kattintva gyorsan be tudok jelentkezni.

De az emailembe nem jött semmilyen ilyen fajtájú levél, csak ezzel a 3-mal kapcsolatban jött. De semmi összefüggést sem találok ezekkel kapcsolatban, szóval végképp nem értem, hogy mi van. Lehet csak valami hiba? Volt mással is ilyen?



2020. okt. 7. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valamelyik oldalról kiszivárgott a neved-jelszavad, és botokkal gyorsan végigpróbálgatják az oldalakat. Mivel mindenhol mást jelszót használsz, veszélyben nincsenek a fiókjaid, de az oldalak értesítenek hogy sikertelen belépési kísérlet történt.


Have I been pwned típusú oldalakra ha beírod egy-egy adatodat, kiírja hogy érintett volt-e szivárogtatásban.

[link]

Nekem például van olyan e-mail címem ami egy közösségi oldal feltörése miatt lett nyilvános, és közvetetten még 3 nagy szivárogtatási adatbázisba is bekerült, mert újra és újra közzétették.

2020. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!