Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tárolhatom biztonságosa...

Hogyan tárolhatom biztonságosan az adataimat hogy ne törlődjenek? több lenn

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy időnként eltűnnek fájlok a gépemből, elsősorban video/képfájlok, ugyanis van egy elég nagy gyűjteményem ezekből kb. 2-3 mappában, és időnként rájuk nézek, és ma is kerestem bennük valamit, de már nem találtam...

Régebben valamelyik windows 10 frissítés csinálta ezt ugyebár, hogy dolgokat törölt, de sztem még mindig csinálja, tehát a windows csinálja gondolom.


A kérdés tehát az, hogy lehet-e törlésbiztossá tenni egy adott mappát, tehát úgy, hogy abból semmmi se törlődjön ki. Le kellene jelszavazni, titkosítani stb? vagy más? esetleg vmilyen program?



2020. nov. 7. 09:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem, a Windows biztos vagyok benne, hogy nem csinál ilyet, hogy véletlenszerűen random kitöröl egy két fotót a felhasználó gépéről. Sokkal inkább szektor vagy merevlemez hiba az ami okozhat ilyet vagy akár teljes adatvesztést és használat közbeni lefagyást és lassulást.


A biztos adattároláshoz két dolog szükséges:

-NAS vagy fájlszerver ahol RAID van használatban

-Időközönkénti mentés egy olyan tárolóra ami NINCS használatban csak amikor mentünk rá.


Ez a megoldás egy otthoni felhasználónak szinte 99,9%-ban biztos megoldás.

2020. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem töröl önkényesen a Windows. A biztonsági mentések lényege pedig, hogy több különböző típusú adathordozón is tárolod ugyanazt. Például második merevlemez vagy felhő. A lemezalapú adattárolás ma már a kis kapacitások miatt körülményes, a lemez élettartama miatt nem megbízható, a formátum kihalása miatt pedig nem fenntartható hosszú távon.
2020. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Javaslom egy Blu Ray író megvételét is. Ma már nem drágák és egyszer írható tárolóról (optikai lemez) semmi nem tud adatot törölni. A lényeg, hogy jó minőségű lemezt vegyél és megfelelően tárold.


DVD-ből tudom, hogy lehet archiváló lemezeket venni, persze megkérik az árát, de azokon hosszú távon is biztonságosan lehet adatot tárolni:

[link]

CD-ből is létezik ilyen, de feltételezem, Blu Ray-ből is. Illetve a Blu Ray még viszonylag friss, szóval nem hiszem, hogy a lemez minősége annyira leromlott volna, mint a normál kereskedelmi CD-knek és DVD-knek.


Emellé mehet egy NAS, mint újraírható tároló.

2020. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

És igen, létezik Blu Ray-ben is:

[link]

2020. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én is külső eszközt (NAS) javaslok, amin nincs írás jogod! Így biztos nem piszkál bele senki és semmi (pl zsarolóvírus, vírusirtó) a filejaidba..


Hdd-t meg le lehet húzni vagy readonlynak megjelölni, de ezek nem biztos módszerek.

2020. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket, de nem akarom kiégetni őket cd-re, dvd-re, bluray-re vagy akármire, csak azt akarom hogy ne törlődjenek. A merevlemezem bőven 90 százalék feletti kondiciójú, tehát nem ennek van baja, hanem inkább a windows-nak:

[link]


Utánanéztem ennek a nas-nak, ez lenne az?

[link]


Mert olyan mint egy kis pc ház lenne, szóval ebbe kell beletenni az ssd-t, hdd-t és megőrzi, vagy ilyesmi? és igy is össze lesz kötve a gépemmel? vagy hogy?

2020. nov. 7. 12:17
 7/17 anonim ***** válasza:

A NAS egy hálózati meghajtónak feleltethető meg, amit ha felcsatlakoztatsz a gépedre (szinkornizáló programmal vagy meghajtóként), akkor megjelenik a tartalma egy mappaként, amibe ugyanúgy dolgozhatsz és menthetsz mintha a PC háttértárára tennéd. Ami extra benne, hogy egy önálló eszköz, amit a netről is el lehet szükség esetén érni, de nem kell hozzá egy külön PC-t vagy szervert fenntartani és futtatni. Van rajta valamilyen alap (linux) op.rendszer, hogy grafikus felületen is kezelni tudd a beállításait.


Annyival több mint egy külső merevlemez, hogy ezt 24/7-ben el lehet érni más eszközre történő fizikai csatlakoztatás nélkül is (+netről is), mert folyamatosan elérhető, ha be van kapcsolva.

2020. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
jól hangzik, de tényleg megőrzi az adatokat? mert ha ennek is vannak szektorhibái stb, akk ugyanaz mint a merevlemez...
2020. nov. 7. 13:22
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
@8 - Miről beszélsz? Az egyiptomi kőfalról? Igen annak is vannak szektorai. Ha vandálok a hármas szektorban leverik az ékírásos faragásokat a kőfalról akkor az ugyanúgy elveszti az adatokat..
2020. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
jól van okoska, akk mégis mi az előnye a merevlemezzel szemben? ha ugyanugy tönkremehet? mert azt irta vki fentebb, hogy ez 99,9 százalékos biztonság
2020. nov. 7. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!