Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az ESET internet security...

Duciszellem kérdése:

Az ESET internet security rosszul érzékeli a JS/Adware.Agent.AA vírust?

Figyelt kérdés
Online szoktam filmeket/sorozatokat nézni és egyre több olyan oldalt tiltott le az ESET internet security, amiket korábban már látogattam (Clipwatching, Waaw, Vidoza, Vidlox, Streamz, stb). A legutóbbi frissítésig legalább a Mixdrop-ot engedélyezte, de azóta azt is letiltja. Minden ilyen oldalnál a JS/Adware.Agent.AA típusú vírusra hivatkozik. Hibás a vírusirtó program érzékelője, vagy valóban minden ilyen weboldal fertőzött lenne?

2020. nov. 28. 02:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindent megnyit és nincs letiltva. Valódi fizetős Eset Internet Security van a gépemen. Nem lehet, hogy valamilyen "fix" van a gépeden? Vagy valamilyen tört Eset?
2020. nov. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gépeden lehet ez a JS/Adware.Agent.AA vírus. Az Eset eredeti? Ha az, de nincs bekapcsolva (fizetés hiján nem is lehet) a Behatolásmegelőző rendszer, akkor történik ez. Nem sajnáld azt a 18 ezret (vannak kedvezmények is).
2020. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eredeti ESET van a gépemen aktív előfizetéssel. Sőt 2 előfizetést vettünk csomagban, és a másik gépről is kipróbáltam, hogy meg tudja-e nyitni ezeket a típusú oldalakat, és onnét is ugyanazt a vírust írta ki mindnél.
2020. nov. 29. 05:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Most ellenőriztem és a Behatolásmegelőző rendszer is aktív, nem az a gond.
2020. nov. 29. 05:07
 5/6 anonim ***** válasza:

De akkor írj vagy telefonálj nekik. Az informatikusuk telepit valamit a gépedre és megnézi, mi akadályozza. Ki tudják javítani.

[link]

2020. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem is a gépeden lehet "valami", nem a weboldalakkal. De nem vírusos a géped.

Konkrét tapasztalatom az elmúlt hónapból: A Malwarebytes minden oldal (akár google.hu vagy bármi) megnyitásánál trójait jelzett. Csak akkoriban telepítettem fel a Premium Trial-t, eddig ezért tűnt úgy, hogy minden rendben.

Rengeteget kínlódtam vele, amíg másfél hónap és rengeteg órányi scannelés után rájöttem, hogy nincs a gépemen vírus, viszont mindegyik böngészőmben használtam többek között a "Selection Search" nevű extension-t. Az sem volt vírusos, mindennel ellenőriztem az egész gépet, amit találtam (Eset, McAfee, Norton, Acronis, Bitdefender stb.). Az volt a gond, hogy ebben az extension-ben már réges-régen beállítottam több keresési lehetőséget: imdb.com, port.hu, maps.google.com, youtube, stb, és köztük néhány olyan oldalt is, ahol feltört programokat lehet letölteni. Az egyik ezek közül a babupc.com volt, amit egyébként már rég nem használtam. Viszont a Selection Search kiegészítő úgy működik - ezek szerint - hogy bármilyen weboldalt nyitok meg, az összes beállított oldalra rácsatlakozik. Szerintem ez azt jelenti, hogy ebből a szempontból hibásan van megírva. Tehát bármilyen oldalra mentem föl, csatlakozott a maps.google.com, youtube.com, imdb.com, port.hu stb. mellett a babupc.com-ra is. Ezt az oldalt eltávolítottam a kiegészítőben a keresési opciókból és ezzel teljesen megszűnt a trójai jelzés!

Csak ez jutott eszembe a kérdésben leírtak alapján.

Nem lehet, hogy nálad is van a böngészőkben egy olyan extension telepítve, amelyik az ilyen videós oldalak megnyitásakor csatlakozik egy rosszindulatú oldalra?

2021. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!