Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tudnátok segíteni? Több lent

Tudnátok segíteni? Több lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha van néhány percetek akkor kérlek olvassátok el, sokat segítene.

Az egész úgy kezdődött,hogy még májusban (tudom régen) volt ez a facebook messengeres videó vírus. Egyik ismerősöm elküldte nekem én meg voltam olyan naív hogy beléptem az android (9) mobiltelefonommal. Többször is rámentem a bejelentkezés gombra. Utána írta hogy ne nyissam meg vírus. Nagyon megijedtem változtattam jelszót, pár órával később töröltem is a fiókot (véglegesen). Másnap kaptam éjszaka egy emailt hogy beléptek az instagram fiókomba, és megváltoztatták a jelszót. Ezt sikerült megoldanom kizártam a fiókomból és végül véglegesen töröltem is (Ugyanaz volt a jelszó meg az email cím az fbhez meg az instámhoz). Azóta hónapokkal később nem történt semmi, nem jelentkeztek be máshova, semmilyen fiókba. Persze azóta mindehol használom két lépcsős azonosítást és a jelszó is mindehol más (bonyolultak, nem használok jelszómentőt, felírom őket egy füzetbe). Használtam azóta több vírusírtót is, malwarebytes, avast, kaspersky, bitdefender (mindnek az ingyenes verziója) de nem jeleztek semmit (a malwarebytest azóta is használom de semmit nem mutat). A kérdésem az lenne hogy esetleg van rá esély hogy fent van valamilyen malware vagy vírus a telefonomon de én nem tudok róla? Mikor elkaptam töröltem elég sok olyan filet amit nem ismertem. Ha azóta nem történt semmi utána se lesz? Kicsit félek hogy egyik nap úgy kelek fel hogy kizártak mindenhonnan és nem tudok mit csinálni. Ha van fent valami a telefonomon akkor azt hogy tudom megnézni és eltávolítani? Új telefont szeretnék venni, nem szeretném hogy az adatok átvitelével az új telefonom is vírusos legyen. A régin az eset után nem végeztem gyári visszallítást, pedig olvastam hogy az segíthet ha van fent valami. Esetleg ez segíthet? Ahogy már előbb írtam nem tudom hogy van e fent akármi kártékony program a telefonomon.

Remélem érthetően írtam le és aki tudna nekem segíteni annak nagyon megköszönném, aki járt hasonló helyzetbe az is írja le a tapasztalatait. További szép napot!



2020. dec. 6. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Oké, pár dolog:

- ez egy adathalász oldal volt, nem hiszem, hogy bármi komolyabb vírus/malware lejött

- ha le is jött, a vírusirtók valszeg érzékelték volna

- ha mégse, a gyári beállítás letörli

- ha meg az se, nem hiszem, hogy telefonról telefonra átmenne. Az egy elég mélyen beivódott lenne (bár egy adathalász oldalról nem jönne le olyan).


Ha jól tudom, androidon az adatok vándorlása google fiókkal vándorol.


Ha a google fiókodat is megfertőzte volna, akkor azt észrevetted volna. Meg valószínűsítem ott is változtattál már jelszót. Esetleg még ha szeretnéd, megnézheted a beállításokban, hogy honnan jelentkeztél be eddig a fiókodba.


Vagy ha még biztosabb akarsz lenni, egy megbízható telefonos boltba beviszed és megkérdezed, hogy hogyan lehet csekkolni és hasonlók.


De egy factory reset nem árthat.

2020. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Igen már mindenhol változtattam jelszót, ha megcsinálom a gyári beállítások visszállítását, és mentem hogy az email fiókokat hogy azok megmaradjanak akkor úgy minden okés lesz? Az emailen nem ugyanaz volt a jelszó, úgyhogy oda nem tudtak belépni.
2020. dec. 13. 13:17
 3/7 A kérdező kommentje:
+Ha a google fiókomat megfertőzte volna azt hogyan vehettem volna észre?
2020. dec. 13. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:

"Megfertőzte", úgy értem, hogy a fiókodban benne lett volna.

Tehát valszeg ott is megváltoztatta volna a jelszót. Vagy nem változtatta volna meg.


Az androidhoz nem értek. Nem tudom, hogy van ott ez. De ha biztonsági mentéseket csinálsz a képekről meg mindenről, az nem gond. Az alkalmazásokat meg újra le tudod majd tölteni.


De mint mondtam, eléggé valószínűtlen, hogy vírus került a telefonodra.

Ahogy írtad, a facebookod meg instagramod jelszavát szerezte meg.


De érdemes lehet más véleményét is megvárni.

A gyári beállításokkal veszteni nagyon nem tudsz, ha mindent rendesen lementesz.

2020. dec. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hülye vagyok és nem tudok fogalmazni.


Lényeg, hogy ha "megfertőzte" volna, az annyit jelentett volna, hogy bent van.

Tekintve, hogy sok mindent nem tud megfertőzni, hacsak nem fertőzi meg a Google szervereit (Googlenek azért van egy olyan csapata, hogy ez elég triviálisan hangozzon), ez csak annyit tud jelenteni, hogy bent van a fiókodban, látja az e-mailjeidet esetleg megváltoztatja a jelszavadat.


Ez elképzelhető akkor, ha találtak valamit az android azon verziójában amit használsz, amivel át tudtak oda jutni.


De gondolom ott lett volna valami jelzés, hogy beléptek a fiókodba, jelszót változtattál ott, minden.


A lényeg: valszeg megváltoztatta volna a jelszavadat. De ne aggódj. Csak változtasd meg ha azóta nem tetted, biztonsági mentések és gyári beállítások.

2020. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. Akkor minél hamarabb megcsinálom a gyári beállítások visszállítását.
2020. dec. 13. 15:26
 7/7 A kérdező kommentje:
De ha a fényképeim mentem a fiókomba akkor az azok nem fognak elveszni? Plusz a névjegyeim és az eddig küldött és fogadott sms-eim?
2020. dec. 13. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!