Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a Facebook- és a...

Feltörték a Facebook- és a Gmail-fiókomat?

Figyelt kérdés

Üdv! Ma reggelre arra ébredtem, hogy nem enged belépni a Facebook, pedig nem változtattam jelszót. Többször is leellenőriztem, hogy elírtam-e valamit...de nem. A helyreállítási folyamat során azzal is szembesültem, hogy az e-mail-embe sem enged belépni, mondván, helytelen a jelszó. Ami furcsa, hogy nem érkezett figyelmeztetés idegen belépési kísérletről.


Létezik, hogy valaki (egy haragos vagy egy mezei kommentelő IT-tudással, akivel feltehetően összeszólalkoztam valamikor) a távolból keylogger-t tett a telómra? Ha igen, mit lehet tenni ellene? Hatással van ez a többi eszközön használt e-mail-címre is? Bocsánat, laikus vagyok és sok a kérdés a fejemben. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 12. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"Létezik, hogy valaki (egy haragos vagy egy mezei kommentelő IT-tudással, akivel feltehetően összeszólalkoztam valamikor) a távolból keylogger-t tett a telómra?"

Nem, mert ugyan a filmekben van ilyen jelenet, hogy a felhasználó tudta nélkül megcsinálnak ezt-azt, a valóságban a keyloggert te magad telepítenéd valamilyen program letöltésével, amit te magad végzel el, mert rávesznek hogy nyiss meg valamilyen linket. Telefonon duplán nem működne az észrevétlen telepítés, mivel minden alkalmazás telepítésekor ki kell választanod hogy milyen hozzáférést engedélyezel.


A másik lehetőség, hogy te magad jelentkeztél be és önként adtad meg az adataidat valamilyen kamu adathalász szolgáltatásba (ki nézte meg a profilomat, követő és kedvelés vásárlása, pontgyűjtés a fiókod statisztikájának felhúzására, stb.).

2020. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Semmi ilyesmi nem történt. Tudatos felhasználó vagyok, sőt, kissé paranoid. Nem szoktam megadni adathalászoknak semmit.
2020. dec. 12. 12:01
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Amúgy köszi a választ. Nem töltöttem le új alkalmazást. Link, amit megnyitottam Facebook-om keresztül, csak Souncloud és YouTube, valamint néhány hírportál volt. Futtattam egy malware-keresőt, de semmit sem talált (igaz, ingyenes verzió).


Engem akkor is nyugtalanít, hogy sem a Facebook, sem a Gmail nem engedett be. Módfelett furcsa ez az egész. A Facebook-on található beállításaim nem változtak rosszindulatú üzeneteket tartalmakat elvileg nem küldtek a nevemben. De biztos vagyok benne, hogy valaki jelszót változtatott, mert csak magától nem íródik át.


Ha valakinek van még valami ötlete, várom!

2020. dec. 12. 12:08
 4/12 anonim válasza:
nézd, ez így egyértelmű, az illető precíz munkát végzett. ha feltöri a facebookod akkor csak úgy tud téged belőle véglegesen kizárni, ha a hozzátartozó e-mailed is feltöri.
2020. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4: Végül vssza tudtam szerezni a fiókokat, de ehhez kellett egy másik telefon is, mert az enyémre egyszerűen nem küldte ki azt a kétszámjegyű PIN-t, ami a visszaállításhoz szükséges!


Honnan tudom, hogy nincs-e valami rosszindulatú kémprogram az eszközömön? Ez a reggeli dolog nagyon besz**atott.

2020. dec. 12. 12:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Valahol olyan böngészőt használtál, ami eltárolta az adatodat és abból kilehet nézni, hogy mi a jelszavad, sok embernél egyezik az fb-email és még egy rakat oldal jelszava.
2020. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6: Általában DuckDuckGo-t használok, habár a Chrome is sokat megy.
2020. dec. 12. 13:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Az jutott még eszembe, hogy az általam használt Wi-Fi-hálózaton többen is vagyunk, anyum élettársa totál digitális analfabéta, és hajlamos mindenféle marhaságot megnyitni. Ez befolyásolhatja az én fiókomat negatívan? Ők (ő és muter) be tudtak lépni a saját fiókjukba, gond nélkül.
2020. dec. 12. 13:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Chrome! Ez az. Legalább egy hete bosszant, a sötét Facebook van nálam beállítva. És folyamatosan lelassul, akadozik, gondolkodik, mire megnyitna valamit. A Chrome böngésző így viselkedik a Facebookkal. A Firefox nem ilyen. Valahol biztonsági rés lehet a Chrome-ban, de a vírusirtóm védi a gépet. Ez történhetett. És persze a Gmail is küldi a biztonsági ellenőrzést.
2020. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9: Ez az, hogy nekem semmilyen biztonsági e-mail nem jött. (Ha jött is, azt a támadó, aki bejutott a fiókomba, azon nyomban kitörölhette.) Nem Chrome-ból nyitottam a Face-t, hanem alkalmazásból, telóról.
2020. dec. 13. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!