Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam egy spam SMS-t ami...

Kaptam egy spam SMS-t ami hozzáférhetett az emailemhez. Félnem kéne?

Figyelt kérdés
Rendeltem 2 csomagot. Kaptam egy emailt a Gls-től, hogy átadták a csomagom, a holnapi nap szállítják. De ezt hajnal 1-kor írták, amit csodáltam, mert oké, autómatikus email, de akkor is. Aztán, nem tudom, hogy van e összefüggés, de kaptam egy SMS-t, hogy a csomagomat ma hozzák ki, de az összeg alapján, ami az SMS-ben volt, a másik csomagomról van szó. (Azt hozzáteszem, hogy mind a két oldal ahonnan rendeltem, biztonságos, nem ezzel lehet a baj.) Az SMS-t viszont ugyan arról a számról kaptam, mint annó egy Viber kódot. Furcsáltam, ezért inkább rákerestem a telefonszámra, és olyanokat találtam róla, hogy az embereknek küldték, hogy pl egy elhunyt szeretted beszélni próbál veled, hívd ezt a számot. Vagy utalj x millió forintot, mert az unokáddal baleset történt. Vagy olyan csomagról kaptak értesítést, amit meg se rendeltek. Most attól nem félek, hogy mikor hozzák ki a csomagomat, de az viszont zavar, hogy tudták a csomagom összegét, szóval gondolom hozzáférhettek az emailemhez. Félnem kéne emiatt, vagy nem jelentenek különösebb veszélyt, ha nem hívók vagy küldök SMS-t? Mert nyílván ha az emailemet meg tudták nézni, és mindenhova azzal vagyok bejelentkezve.
2020. dec. 21. 09:09
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%
Vannak szolgáltatók, akik (pénzért) engednek küldeni SMS-t a rendszerükből interneten, ilyen szolgáltatást vesz igénybe a GLS is, meg ilyet vehet igénybe a Viber is. Pl a Paypal és a mall.hu is ugyanazt a számot használja. Másik száma a Paypalnak ugyanaz, mint a Netpincérnek. De kaptam már ugyanarról a számról SMS-t az Edigitaltól és a Uniqa-tól is. Szóval azon nem kell meglepődni, hogy ugyanarról a számról több szolgáltatás miatt kapsz üzenetet. És mivel ezt a szolgáltatást tulajdonképpen bárki megveheti, így spammerek is.
2020. dec. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2020. dec. 21. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!