Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet jelezni a facebookn...

Hogy lehet jelezni a facebooknak, hogy a jelentett kép nem meztelenkedes?

Figyelt kérdés

Jelentettem egy képet ahol jogszerűtlenül használja egy rokon a kiskorú gyerekem képét, de én hiába szólok neki, viszont a face semmit nem csinál, mert nem meztelenség.

Tudok valamit tenni?



2020. dec. 28. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Nincs mit tenni, mégis milyen alapon vennék le? Rokoni kapcsolat nem számít, nem ütközik jogszabályba sem. Tudtommal olyan nincs, hogy más gyerekéről képet közzé tenni tilos... Persze én sem örülnék neki. Talán kérd meg a rokont, hogy törölje.
2020. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
72%

Dehogynem, tilos más emberről az engedélye nélkül képet közzétenni (kiskorú esetében a szülő engedélye)


Polgári törvénykönyv:


Ptk. 2:48. § A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog

2:48. § (1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

2020. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A facen is van olyan leírás, hogy 13 év alatti gyerekem vagy saját képem használják, töltsem ki az adarlapot, de ha rámegyek akkor nincs olyan oldal.

Sajnos a rokon csakazértsem veszi le.

Profilképnek használja.

2020. dec. 28. 22:44
 4/10 anonim válasza:
Aki normális, az már lejött a face-ről!!!
2020. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A #2-es hozzászólása alapján fenyegesd meg azzal, hogy ha nem veszi le feljelented.
2020. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megtörtént. Idióta sajnos, nem érti meg, hogy nincs joga. Azt hiszi van.
2020. dec. 29. 09:05
 7/10 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, hülyeséget írtam, bocs. Szülői engedély szükséges ehhez, szóval mehetsz a rendőrségre.
2020. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne felejts el képernyőfotót készíteni, hogy legyen bizonyítékod.
2020. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az semmit nem jelent. Elég egy link a rokon profiljához, nyilván ott van a kép. Ha nincs, valószínűleg magától levette, és ezzel vége is a történetnek.
2020. dec. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem szivesen jelenteném fel, célom az lenne, hogy levegye.
2020. dec. 30. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!