Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez milyen vírus? Ilyet talált...

Ez milyen vírus? Ilyet talált a gépem keresés során.

Figyelt kérdés
PUA:Win32/Presenoker
2021. jan. 10. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"PUA: A Win32 / Presenoker egy heurisztikus észlelés, amelyet egy potenciálisan nem kívánt program generikus észlelésére terveztek . A potenciálisan nemkívánatos alkalmazás olyan program, amely reklámprogramokat tartalmaz, megváltoztatja a böngésző beállításait, vagy egyéb nem egyértelmű célja van.


Tipikus viselkedés az olyan trójaiaknál, mint a PUA: A Win32 / Presenoker az alábbiak közül egy vagy több:


A hirdetési szalaghirdetésekbe beillesztik az Ön által látogatott weboldalakat.

A véletlenszerű weboldal szövege hiperhivatkozássá válik.

Megjelennek a böngésző felugró ablakai, amelyek hamis frissítéseket vagy más szoftvereket ajánlanak.

Előfordulhat, hogy más nem kívánt hirdetési programokat telepítenek a felhasználó tudta nélkül.

A böngésző alapértelmezett kezdőlapjának módosítása

A böngésző keresési szolgáltatójának és a beépített keresőmezőnek a módosítása

A PUA: Win32 / Presenoker néven jelentett fájlok nem feltétlenül rosszindulatúak. Ha nem biztos abban, hogy egy fájl rosszindulatú vagy hamis pozitív észleléssel rendelkezik-e, akkor az érintett fájlt elküldheti a [link] webhelyre , hogy több antivírus motorral ellenőrizze."

2021. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A biztonság kedvéért újratelepítem a gépet. Tudnátok ajánlani vírusírtót? Én eddig az alap windows defendert használtam. Annak nem elégnek kéne lennie?
2021. jan. 10. 10:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Régebben az eset smart securityt használtam, az jó még a mai napig?
2021. jan. 10. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért felesleges újratenni.futtasd a malwarebytest,az elég lesz.valami antimalware progit tegyél fel inkább.superantispyware-t használtam valamikor,az se rossz.
2021. jan. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rendelkezik malware kereső funkcióval akkor az is megteszi.
2021. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 belapus ***** válasza:

Ha már a Defender megtalálta, vélhetőleg semlegesítette is.

Amennyiben az Esetnek ugyanazt a verzióját telepítenéd, amelyet korábban használtál, valószínűleg már érvénytelen lesz a licence.

Ha nem megfelelő számodra a Defender, használhatsz ingyenes megoldásokat.

Íme néhány ( meg kell keresni a Free verziót, mert vannak fizetős változatai is ):


Avast,

Bitdefender,

Comodo,

Kaspersky,

Panda,

és még jó néhány.

2021. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!