Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ransomware vírusra keresek...

Ransomware vírusra keresek megoldást fájlok visszakódolására. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Szöveges fájlok, videó, zene, képek, mind .coos kiterjesztésű lett. Számomra pótolhatatlan dokumentumok lettek az áldozatok, családi fotók, feljegyzések. Segítséget kérnék ha tudtok megoldást. 2019 aug. utáni lehet a vírus, mert a neten elérhető dekódolók nem működnek.

2021. jan. 18. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy eséllyel minden úszott, legfeljebb félreteszed azt a merevlemezt amíg nem bukkan fel egy feloldási lehetőség, addig pedig használsz mást.

Próbálok nem gúnyos lenni, de nem fontos és pótolhatatlan dokumentum az, amiről nem készült biztonsági másolat. Ugyanis semmit nem tettél meg azért, hogy azok a fájlok biztonságban legyenek. Nem kellett hozzá zsarolóvírus sem, elég ha meghal a háttértár vagy valami a gépben és viszi magával a többi hardvert, és ugyanott vagy vele. Ha valami fontos, abból legalább egy offline másolat létezik.

2021. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, semmiképp se fizess! Ha a vírus felajánlja, dekódoltass egy fájlt. Van egy honlap, talán a no more ransom, de lehet más hasonló, ahova fel tudod tölteni a kódolt és a dekódolt fájlt, azzal a profiknak segítesz, hogy megfejtsék a kódolást és minél hamarabb legyen elérhető dekódoló hozzá. Aztán lehúzod azt a tárolót, csinálsz egy friss telepítést más tárolóra, majd vársz, hátha sikerül megfejteni a kódot, akkor visszadugod és visszafejted.
2021. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak mar annyi
2021. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, utólag már nekem is eszembe jutott a biztonsági másolat, de sajnos nem feltételeztem, hogy ilyen bajba kerülök. Ezzel sajnos nem vagyok beljebb. A fájlokat félre tettem, talán tényleg lesz rá valami megoldás később.

A "no more ransom" oldalt megtaláltam. Próbálkozom vele.

2021. jan. 20. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Legjobb megelőzni az ilyet, inkább fizetek egy évre 17 ezret az Eset Internet Securityért. Most már persze mindegy, megtörtént.
2021. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!