Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez egy scam vagy sem?

Ez egy scam vagy sem?

Figyelt kérdés

Erről a számról kaptam hívást:

1-650-285-1001

Ez akkor történt, amikor be akartam jelentkezni SMS-megerősítéssel a Facebookra.

Ahogy véget ért a hívás jött az SMS egy másik kóddal.

A telefonos kóddal léptem be és működött.


Utánanéztem és többféle visszajelzés van a számról.

Van, aki szerint ez a Facebook, más azt írja, hogy scam. Vannak akiket éjszaka kerestek, amit más azzal magyarázott, hogy valaki rossz számot adott meg.

De közben itt van ez is: [link]


Ha scam, akkor az ilyen hívások mit akarnak és mit tudnak csinálni?


2021. jan. 22. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Központi SMS szám. Ha be tudtál lépni akkor nyilván a facebook küldte...
2021. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem scam. Kivételesen.
2021. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
fb küldte, nem scam
2021. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerre akart hívni meg SMS-t is küldeni. A híváskor valszeg robot-hangon elmondott kód lett volna? (de ilyet sose használtam még, csak feltételezem). Lehet ha hívást felvetted volna és kóddal belépsz, már nem jön a SMS.
2021. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 igen, nem tudom mi a fene értelme van, én azt hittem valami humán sejthalmaz fog felhívni, de csak egy géphang olvasta be a kódot. Bár nem Facebookra akartam szerintem belépni, de az mellékes. Olyan mindenesetre nincs, amivel régen riogattak, hogy felhívnak Szenegálból, nem szólnak bele de tartják a vonalat és a te számlád ketyeg. Olyan viszont előfordulhat, hogy ha nem megfelelő helyeken adod meg a telefonszámodat előbb-utóbb felhívhat egy emelt díjas külföldi szám, de csak pár csörgés erejéig, ha az ember van olyan hülye, hogy visszahívja akkor viszont lehet tejelni.
2021. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
A fosbook önmagában egy scam. :)
2021. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 oké értjük, és való világot se nézel, meg tv-d sincs, nagyon ügyes vagy, jár a cicás animgif a gyagyibbak közül.

[link]

2021. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*gagyibbak
2021. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
#7 Speciel tényleg nem nézek Való világod, és TV műsort sem. Köszi a gifet. ;-)
2021. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!