Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hackerek hogyan törnek fel...

Hackerek hogyan törnek fel webkamerát?Mennyire gyakori?Tudunk róla ha ilyen történik?

Figyelt kérdés
Nincs szó arról hogy bármilyen jelét észleltem volna ilyennek csak érdekel.Mik a lépései egy ilyen folyamatnak?Online filmes oldalak által vag ncore által van esélye?
2021. márc. 2. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

ha nem használod letakarod. ennyi.


fölösleges ezen kattogni

2021. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Érdemes megcsinálni, de nem fontos ragasztani. Egy papírra fekete szig. szalag, és összehajtogatod elegánsan, hogy eltakarja a kamerát.

2021. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Vagy letiltod a BIOS-ban, és akkor nem lesz ocsmány kívülről. Én így használom.
2021. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De mennyi az esélye hogy már valaha feltörték a gépem/kamerám?
2021. márc. 2. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Semennyi, ha nem tapasztaltál akármit. Takard le, én is letakartam.
2021. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy mi a folyamata?

Igazából nagyon egyszerű. Mármint nem megírni egy ilyen progit/vírust, hanem használni. Kali linux operációs rendszerekbe azt hiszem van is előtelepítve ilyen kezelő. Van egy fájl, amit csak rá kell juttatnod egy számítógépre. Ezt csinálhatod ahogy akarod, elköldöd email-ben, rámásolod pendrive-ról, tört programok fájlai közé becsempészed és feldobod a netre.. Sok módja van ennek. Ha a fájl rákerül egy gépre, kapod is az értesítőt, a te kis monitorodon megjelenik, hogy létrejött a kapcsolat. Nem, nem olyan mint a filmekben, nem fognak zöld számsorok pörögni sehol. Ez inkább olyan remote alkalmazások amiket support-osok is használnak, csak ez a megfigyelt fél beleegyezése nélkül történik.

Onnantól kezdve láthatod a feltört fél képét, mozgathatod az egerét, megnyithatsz programokat rajta, nyomon követhetsz minden egyes lenyomott betűt a billentyűzeten, ezáltal jelszókra is rájöhetsz vagy más szaftos infókra is. Webkamerát is tudod figyelni, de ha jól tudom csak képeket látsz, azt is ilyen másodpercenként frissülve, bár biztosan vannak már fejlettebb programok is. Mindezt úgy megcsinálhatod, hogy a feltört fél észre sem veszi.

Persze illegális ilyen progikat használni ha nem tanulmányi okokból csinálod, így nyilván nem ajánlatos még csak szívatásból sem kipróbálni. Nem mellesleg, ha te ezt egy eszközöddel megcsinálod, nem lehet tudni hogy vajon mostantól más is hozzáfér-e a dolgokhoz vagy csak te, a támadást indító eszközről.

2021. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!