Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mivel lehet megóvni a gépet...

Mivel lehet megóvni a gépet áramszünet esetén?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban nem egyszer ment el az áram.(pár percre). Hallottam szünetmentes tápról. Ha az segít milyet érdemes venni.

A gépemnek elég 400-450W is.



2021. márc. 5. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sima szünetmentesek asztali gépre 750 VA-el 6 percig bírná kb.

[link]


Jelentős eltérés van azonban abban, hogy mit csinálnak áramkimaradás és ingadozás esetén. Az olcsóbb átkapcsol akkura, de nem egyenlít ki..

[link]

2021. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2021. márc. 5. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A szünetmentesnek nem is az a lényege, hogy órákig üzemeljen róla, hanem hogy az áramkimaradásokat áthidalja, tartós áramszünet esetén pedig szabályosan le tudd állítani a gépet. Erre 6 perc bőven elég.
2021. márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ócó vót (BNT 600), egymás után kettő is (akkut nem lehetett hozzá kapni), arra kiváló volt, hogy tisztességgel befejezzem a munkát, amin épp ügyködöm, és leállítsam a gépet. Olyan szívesen vennék még, ha volna még, öt évre a 16 eFt nem volt rossz. Persze, ha valaki másfél napos számítást futtat, úgy, hogy közben lemegy a trafikba, azon nem mindig segít az olcsó. :)


Ha veszel, azt nézd körbe, mi a kimenet (na meg a bemenet :D ), nekem az volt a jó, amin "normális" aljzat volt, és arról egy elosztót üzemeltettem, utána véletlenül vettem egy olyant, amin ezek a számítógépkábeles aljzatok voltak, az nem volt praktikus, abba szerelési munka nélkül nem tudtam volna csatlakoztatni a kábeltévé dobozát, stb.

2021. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4

De, a szünetmenteseknek pontosan az a lényege, hogy arról üzemeljen a gép áramszünet esetén olyan hosszú ideig, ameddig a felhasználó igényli. Ha ez 5-10 perc, akkor 5-10 perc, ha pedig 4-5 óra, akkor 4-5 óra. A jobb UPS-eken csatlakozó is van külső akku pack hozzáadásához, hogy kitolja az üzemidőt.


Nálam például a hálózati eszközök (router, switch, NT, hardver tűzfal, NAS) alatt olyan UPS van, ami 5-6 órát át tud hidalni. Az asztali gép alatt pedig olyan, ami mérsékelt használat mellett 2-3 órát.


Előtte egy kisebb volt, ami kb 10 percet tudott áthidalni, de azzal mindig az volt a gond, hogy azon kellett gondolkodni, most akkor megéri ki-bekapcsolgatni a gépet vagy 10 percen belül azért csak visszajön az áram. Mert ugye a legtöbb előre be nem jelentett áramszünet pont kb. 5-15 perc hosszú, vagyis egy ilyen UPS vagy pont képes még áthidalni vagy már pont nem. 2-3 óra akkuidővel viszont tudom, hogy nyugodtan folytathatom a munkát, mert úgyis előbb jön vissza az áram, hogy az akku lemerülne. A hálózati eszközök esetben pedig az 5-6 órával az előre bejelentett karbantartás miatti áramszünetek is át vannak hidalva.

2021. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

"Mert ugye a legtöbb előre be nem jelentett áramszünet pont kb. 5-15 perc hosszú"

Uhh, #6, te vagy a dubai emír? Mert itt Magyarországon az üzemzavari statisztika mást mutat.


"nyugodtan folytathatom a munkát, mert úgyis előbb jön vissza az áram"

Kivéve, mikor trafócsere van, az 5 óra...

2021. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

A saját statisztikám (az UPS-em logja) ezt mutatja. Nem tudom, te merre laksz, de ha ennyire szar a szolgáltatás, akkor meg kell kötbérezni a szolgáltatót vagy elköltözni.


"Kivéve, mikor trafócsere van, az 5 óra..."


Ez meg ugye MINDIG előre bejelentett szolgáltatáskimaradás, pont azért, hogy a hosszú áramszünetre a fogyasztó fel tudjon készülni. Plusz általában nap közben történik (9 és 15 óra között valamikor), amikor a többség a munkahelyén van, ahol alapnak kellene lennie a szünetmentes tápellátásnak.

2021. márc. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: még annyit, hogy szerintem itt is érvényes az akku elöregedés, szóval évi nem tudom mennyit pontosan, ha jól nézem a neten, akkor 5 év alatt kb 90-80%-ra csökken, de ennél több is lehet, hőmérséklet stb függvényében.Szóval ezt is kalkuláld be.
2021. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te merre laksz, de ha ennyire szar a szolgáltatás, akkor meg kell kötbérezni a szolgáltatót vagy elköltözni.

Mindegy, merre lakom, töviről hegyre ismerem az ELMŰ paramétereit, és ebben a témában az a legjobb, kivéve azon szolgáltatókat, akik hazudnak a jelentésekben.


"Ez meg ugye MINDIG előre bejelentett szolgáltatáskimaradás"

Gondolkodhattál volna annyit, hogy meg is hibásodhat a transzformátor is.

2021. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!