Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ki szoktatok húzni a konnektor...

Ki szoktatok húzni a konnektorbol pl a leptop vagy telefon töltőt amikor épp nem használjatok vagy ott hagyjátok a következő használatig?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindig be van dugva, évente pár forinttal dobja meg a villanyszámlát, nincs értelme a ki-behúzkodásnak.

[link]


2015-ös cikk szerint egy 2013-as átlagos fogyasztást tekintve egy bedugva hagyott telefontöltő évente 3,8 forintnyit áramot fogyaszt.

2021. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tűzvédelmi oktatás után a cégnél végig mentek minden munkaállomáson és akinél bedugva volt a teló vagy laptop töltő, azt figyelmeztették. Amúgy igen, bedugva hagyom. :)
2021. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amióta volt egy jó kis nullaszakadás amitől elpukkant pár kütyü, mindent kihúzok.
2021. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:

Tulajdonképpen nem is ezt akartad kérdezni, hanem azt hogy áramtalanítjuk-e.

Én nem húzom ki. Viszont kapcsolós elosztóba van bedugva és ha nem használom akkor kikapcsolom az elosztót. Így a töltő, a monitor, a számítógép is áramtalanításra kerül.


Fölösleges áram alatt hagyni ha nem használod. Ezzel csak azt kockáztatod hogy csökken az élettartama vagy épp egy túlfesz. agyonveri.

2021. márc. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 R.;M.; ***** válasza:

Az asztali gépem és az akörül lévő cuccok nagy része egy elosztóba van kötve amint van kapcsoló, én ezen minden éjjel lekapsolom a kapcsolót, bár nem volna muszály, mert egyrészt anno jó drágán vett túlfeszüétség védős, másrészt az áramot egy Kstar Microsine 1000VA-tól kapja. A szünetmentes meg 200-240V-ig ad ki magából áramot. Ha 200 alá esik akkor magától visszateszi 200 fölé, ha pedig 240 fölé menne akkor az alá teszi, így hiába kap eme értékeken kívüli érték kifele már az adott határokon ad ki magából. Viszont az UPS folymatosan áram alatt tart éjjel nappal egy NAS-t, szolgáltatói internet HGW-t, egy rutert, és egy TV-t gond nélkül. Míg nem volt UOS addig csak a TV és a szolgáltatói internet HGW ment folymatosan, mert addig éjaszakára és amikor nem kellettek mindig áramtalanítva voltak.


Amúgy én minden asztali PC mellé ajánalnék egy UPS-t. Nekem nagyon is kellett mert sokszor van pillanatnyi áramszünet ami ugye egy PC-t kiüt és újrainít.(Ez havi rendszerességgel, de van hogy többször is elöfrdul 2-5 másodpeces áramszünet.)

2021. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem nem azt akartam kérdezni hogy aramtalanitjatok e hanem azt amit kérdeztem. Ezen nincs aramtalanitasi lehetőség.
2021. márc. 14. 19:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. márc. 14. 19:54
 8/8 Szirty ***** válasza:

"Nem nem azt akartam kérdezni hogy aramtalanitjatok e hanem azt amit kérdeztem."


No és mi a jelentősége annak hogy kihúzzuk vagy nem, ha áramtalanítjuk?

Tehát az áramtalanítást nem a fali csatlakozóból törtébő kihúzással, hanem a kapcsolós elosztó kikapcsolásával valósítjuk meg?

Hogy nem lóg ott tovább a drót a falból? :)


"Ezen nincs aramtalanitasi lehetőség."


Épp azt dumálom hogy kapcsolós elosztó!

Ez nem ment át neked?


Na mindegy. Tehát ha arra vagy kíváncsi, akkor én spec nem húzok ki semmit.

Lekapcsolom az egészet az elosztóval :)

2021. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!