Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez az e-mail mit jelenthet a...

Ez az e-mail mit jelenthet a facebooktól?

Figyelt kérdés

Valaki tegnap megheckelte a facebookomat és az e-mail címemet is, kaptam egy zsaroló e-mailt is, azóta persze megváltoztattam a jelszavaimat sokkal hosszabra, és kértem mindenkit, hogy jelentsék a fiókomat, hogy minnél előbb törlésre kerüljön.

Ezt az e-mailt kaptam a facebooktól:

"It looks like someone may have accessed your Facebook account. To secure your account, you'll need to answer a few questions and change your password the next time you go to Facebook.

For your protection, no one can see you on Facebook until you secure your account.

Thanks,

The Facebook Security Team"


Amikor rá akarok katintani a "Secure Your Account Now" gombra, akkor feldobja a facebookot, és ezt írja ki: "The link you clicked is invalid or expired."


A jelszavamat már nem engedi megváltoztatni, mert akkor meg ezt írja ki: "No Search Results

Your search did not return any results. Please try again with other information.", mikor mindent jól adtam meg.


Elképzelhető, hogy ezt az e-mailt azért küldte a facebook, mert megkértem mindenkit, hogy jelentse fel, vagy pedig, megint be akartak lépni?

Illetve van valami ötletetek, hogy mit csináljak?



2021. márc. 24. 13:35
 1/5 anonim válasza:

Ha új felhasználót használsz, akkor nem hiszem, hogy nagyon foglalkoznod kell vele.

Ha a régibe be tudsz lépni, de van már új profilod, akkor a beállításoknál menj a facebook adataid fülre és a legalján tudod törölni a fiókodat.

Ha nem szeretnéd letörölni, de be tudsz lépni, akkor a biztonság és bejelentkezés fülnél a beállításokban meg tudod nézni, hogy honnan vagy bejelntkezve és a nem saját eszközeidből ki tudod jelentkeztetni az adott eszközt. Ezután én szintén a beállításoknál megint átállítanám a jelszavamat, úgy, hogy kis- és nagybetűk, számok és ha a facebook engedi, speciális karakterek is szerepeljenek benne :)

Ha nem, akkor csak várj, amíg a jelentések miatt a facebook előbb-utóbb letörli a fiókod és jelezd az ismerőseidnek, hogy nem te kezeled a felhasználói fiókodat.

2021. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És még annyi lenne a kérdésem, hogy ha ezt küldte a facebook, akkor az azt jelenti, hogy megint feltörte, vagy csak megpróbált bejelentkezni, de nem sikerült neki? Beállítottam a két lépcsős azonosítást.
2021. márc. 24. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az előzmény-kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

"Tegnap feltörték a facebookomat és megváltoztatták rajta a nevemet, és kaptam egy e-mailt (akinek a feladója "Én" volt, freemailen kaptam), amiben azt írták angolul, hogy láttam, hogy mit csinálsz, és, hogy felvették a kamerámat közben, miközben felnőtt filmet nézek és lementették az ismerőseimet és ha 48 órán belül nem fizetek 500 dollárt bitcoinban, akkor mindenkinek elküldik.


Megváltoztattam a facebook és e-mail jelszavamat egy nagyon hosszúra, töröltem minden ismerősömet és a csevegéseimet, írtam mindenkinek, hogy bármit is kapnak tőlem ne nyissák meg, és megkértem mindenkit, hogy jelentsék a fiókomat, megpróbáltam törölni, de az csak 30 nap múva fogja, ha jól tudom. És az e-mail előzményeimet is töröltem azzal a bizonyos e-maillel eggyütt. Újratelepítettem a gépemet, letakartam a kamerát és még ki is húztam.


Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez csak egy átverés, mert nagyon félek. Mennyire kell az ilyet komolyan venni? Esetleg még valami ötlet, hogy mit csináljak?"

2021. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor küld ilyet a Facebook, amikor valaki bejelentkezik a fiókodba, és ezt megakadályozandó, a Facebook arra kéri, hogy igazolja a személyazonosságát. Amíg ez nem történik meg, addig a fiók zárolt állapotban van, senki se be, se ki.
2021. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3-as, Igen az az előzmény kérdésem.

#4-es, Köszönöm szépen!

2021. márc. 24. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!