Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet biztonságos, anonim egy...

Lehet biztonságos, anonim egy androidos telefon?

Figyelt kérdés
Igazából EMUI (Huawei), de egy kutya. Ha a létező összes funkciót kikapcsoltam, ami gyűjtené rólam az adatokat, beleértve a Google hozzáférését is, akkor biztonságosnak mondható a telefonhasználat? Vagy továbbra is jelenthet valamilyen módon Google bácsinak, esetleg a kínai govnak?

2021. márc. 25. 22:23
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
68%
ha sim kártyát raksz bele, akkor már nem lesz az amúgy se. plusz ha nincsenek google funkciók rajta, akkor is biztonságos 1 fokig, amúgy rakhatsz rá egyedi androidot, ami tuti nem küld adatokat.
2021. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Egyelőre a LineageOS-re várok, de még nem támogatják ezt az eszközt. Nem igazán használom olyan dolgokra a telefont, hisz arra van a szgép, de attól még eléggé paranoid vagyok, ha Google-ről van szó. Inkább gyűjtse az adatokat Kína kormánya.
2021. márc. 25. 22:30
 3/46 anonim ***** válasza:
35%
Az 1# vagyok, csak kiváncsiságból kérdem, h miért zavar, ha a google tud rólad mindent? meg úgy ha az fb? Egy gyakorikerdesek.hu is kiadhatja az adataidat a googlenek, mert reklámokat használ... szóval még adblockal is tudják, h mit nézel. Én itt válaszoltam egy porszívó kérdésre és egyből azt dobta fel más oldal, h porszívó eladó...
2021. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Persze, az adatvédelemben elolvashatod, hogy így működik az oldal. Számítógépen nem igazán érdekel, hogy mit gyűjtenek, mert VPN + Tor hálózaton csatlakozok fel a netre, linux rendszeren. Telefonon ezt már nehezebb megoldani. Mármint megoldható, de azért telefonnál számomra fontos a kényelem, gépen nem igazán.


Az, hogy miért zavar, legyen az én titkom. Erre egyébként rátesz még az enyhe paranoid személyiségem is. Egyszerűen nem érezném magam biztonságban a neten, ha úgy használnám, mint az átlag. Ennyi.

2021. márc. 25. 22:38
 5/46 A kérdező kommentje:
Meg azért alapból hatalmas szégyen az, ami jelenleg megy az interneten. Szó szerint minden tudnak rólad egyes vállalatok, amit én nem gondolok olyan jó dolognak.
2021. márc. 25. 22:43
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: milyen mobilhoz keresel alternatívát?
2021. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

6

Ismerem az alternatívákat, de sajnos pont az a lényeg, hogy jó lenne, ha maradna az Android 10 rendszer. Engem maga a szoftver érdekelne, amit elrejtenek mögé. Pl. régen volt ez az IQ Agent cucc, ami a háttérben gyűjtötte az adatokat titokban, elvileg az összes leütött karaktert is. Ezeket el tudnám távolítani?

2021. márc. 25. 23:06
 8/46 A kérdező kommentje:
Tudom, rootolni kell a telefont, meg egyéb okosságot csinálni, ami fent van a neten. Ez okés, de milyen szintet lehet vele elérni?
2021. márc. 25. 23:07
 9/46 A kérdező kommentje:
Egyébként természetesen nem írok SMS-t, sem titkosítatlan hívást. A SIM kártyát 'csak' netre használom.
2021. márc. 25. 23:12
 10/46 anonim ***** válasza:
0%

Ha tényleg ennyire paranoiás vagy, szerintem inkább tedd be a telefont két réteg alufólia közé és ásd el...

Sose értettem mi ez a nagy nyafi az adatvédelemmel, most ha megtudják rólam, hogy pl netezési szokásaim alapján szeretem a csokit, meg a kocsikat, ileltve tudják telefon adatai alapján, hogy melyik boltban vásárolok, hát akkor mi van? Ha ettől boldogabbak, hogy benn az adat pár millió másik adat között a pár millió másik ember adataival, akkor hajrá.


Ha meg azért kell ez a TOR + VPN mert valami illegálisat művelsz, akkor úgy is elkapnak, a kérdés csak a mikor.

2021. márc. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!