Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ki, miért és hogyan lép be a...

Ki, miért és hogyan lép be a facebookomba? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Már másodszor kapok olyan üzenetet, hogy ismeretlen helyről és általam nem használt típusú böngészőből léptek be az oldalamra. Természetesen most megint jelszót váltottam. Ilyenkor biztonsági kérdéseket is feltesz a rendszer, pl. felsorakoztatja a legutóbbi bejegyzéseimet, hozzászólásaimat, hogy az én voltam-e. Találtam is most olyant, ami nem volt ismerős, bizonyos Anonymus user bejegyzéséhez szóltam hozzá. Mindegyik esetben Budapest környékéről, és chrome böngészőből léptek be. Leszedhettem véletlenül valami kémprogramot egy online filmnézéssel?

Pár hete néztem online filmet, és utána folyton kéretlen ablakok nyíltak meg ahányszor megnyitottam a firefoxot. Töröltem az előzményeket és a cooky-t, utána megszűnt. Ezt fontos lenne tudnom, mert a banki utalásokat is arról a gépről végzem, és nem tudom ez befolyással lehet-e? Hozzáférhetnek-e az adataimhoz.

Elnézést ha esetleg hülyeségeket kérdezek, már nem vagyok fiatal, és bár nem teljesen hülye a számítástechnikához, de már nem tudom úgy tartani a ritmust a fejlődéssel.



2021. ápr. 16. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban valami kémprogram (és gyakran nézel filmet vagy sorozatot online), akkor töltsd le ezt: Malwarebytes Anti Malware

Ez felismeri, és karanténba helyezi az ilyen fájlokat, ún. férgeket. Nem árt, ha egy online filmnézés után lefuttatsz egy keresést.

Nem biztos hogy megoldja a problémát, de egy próbát mindenképp megér :)

2021. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1. Tehát az online filmnézésnek lehet köze ahhoz, hogy feltörik a facebookomat? Beláthatnak a jelszavaimba a banki utalások alkalmával?
2021. ápr. 16. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyire nem látok sajnos bele, bocsi :( nekem is csak mutatták ezt a programot. Remélem valaki kisegít egy hozzáértő válasszal 😅
2021. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hello, igazából 4 dolog lehet az oka:


1. Ahogy mondták egy keylogger (billentyűzet figyelő) segítségével elküldi a támadó számára a begépelt adatokat és így megtudja a jelszavad és felhasználónevedet. Ezeket Spyware-nek hívják (kémprogram) ezek ellen vannak Anti-Spyware-ek vagy a vírusírtok nagy része is észreveszi általában.


2. Adathalászat áldozata lettél. Nem figyeltél az oldal URL címjére ahol beléptél a Facebook-ra. Például a Facebook hivatalos URL-címe: [link] és valamik az már mindegy, de ha ez úgy néz ki hogy [link] na az már nem a Facebook és így máris valószínűleg egy adathalász oldalon vagy mindig ellenőrizd az eredeti oldal URL-címmel való egyezést. Megeshet, hogy más oldalon estél ilyen hibába ahol már regisztráltál, csak ugyanazt a jelszót használva már meg is van a baj.


3. BruteForce alapján (Nyers erő) lehetetlen ez ellen védekezni csak nagyon hosszú és bonyolult jelszó segítségével mert a BruteForce működése, hogy mindent kipróbál q w e r t .. t32 .. w3re ... jibOHbas752... és így tovább, hátránya, hogy nagyon sok idő, mivel ezt többször tapasztaltad valószínűleg nem ez volt mert egy közepes jelszó törése akár több száz év is lehet mivel a Facebook lassítja a próbálkozásokat és korlátozza is 3 próbálkozás után.


4. Elmentett jelszavak, sokan elmentik a jelszavaikat mert, így egyszerűbb, hátránya hogy kémprogramok ki tudják nyerni a böngészőből, ahogy ha egy személy leül a géphez és megnézi a böngésző beállításokban a mentet jelszavakat akkor a böngésző kiírja. Ezért tilos munkahelyen vagy valahol ahol többen használnak egy gépet elmenteni a jelszavat.

2021. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Ui: A www.Facebook.com is a normális domainre visz mert a faceooknak több levédett oldala van de csak példának hoztam fel hogy eltér. sokszor bitly vagy tinylink-es url-eket használnak.
2021. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tuti hogy a hivatalos oldalon lépek be, és soha nem mentem egy jelszavamat sem, csak a fejemben van az épp aktuális. :-) Mindig kijelentkezek, ha sokáig magára hagyom a gépet. Már csak tűzvédelmi okoknál fogva is kikapcsolom. Meg azért is mert ha véletlenül feldobnám a pacskert, ne nézegessék. :-D Köszi amiket írtatok eddig, utána nézek ezeknek. Gyakran amúgy nem szoktam nézni online, inkább letöltök, bár azt sem tudni mit hoz le magával. Nem szokott jelezni semmi különöset, de ki tudja....

4. Válaszoló: Nem olyan rég, kb. 2 hónapja olyan is történt, hogy a meglévő jelszavammal nem tudtam belépni. Kétszer próbálkoztam, és tuti nem gépeltem félre, de utána már nem mertem megkísérelni nehogy kitiltson, nem tudtam hányadikra tilt le. Levert a víz, de az volt a szerencsém hogy a telefonomról nem voltam kijelentkezve, és ott megváltoztattam a jelszavamat. Az is nagyon gyanús volt.

2021. ápr. 16. 13:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha Google Chrome-t használsz eszközeiden, akkor nem árt egy ilyen egyszerű vizsgálat:

[link]


Egyébként:

[link]

2021. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!