Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusos lenne a gépem? Gyanús...

Vírusos lenne a gépem? Gyanús oldalak a keresési eredmények között.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja lettem figyelmes, hogy szinte minden keresés során gyanús, ál-webshopok jelennek meg a keresési találatok között. Ezek mind magyar nyelven, de tört magyarsággal, egyértelműen fordítóval megírt tartalmak (az oldalakat nem nyitottam meg, csak a keresőben megjelenő leírást olvastam).

Ilyen oldalak pl:

boltbutik.news

kedvezmeny-online.cam

uzlet-kulon.cam

raktarerme.news

depot-boutique.cam

raktar-kulon.news


Google Chrome és Firefox böngészőkben is megjelennek ezek a Google keresőjében. A Bing-en is megjelennek hasonló oldalak, de ott főként orosz domainekkel.


Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez és mit lehet tenni?

(Eredeti Windows 10 20H2, rendszeresen frissítve, Windows Defender nem jelez semmit, Google Chrome vizsgálata szintén nem jelez semmit. Gyanús oldalakat nem nyitok meg, nem töltögetek semmit.)



2021. ápr. 22. 01:55
 1/3 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Próbáld ki ezt, ingyenes: [link]

Ez megtalálja a böngészőbe ültetett hirdetéses malware-t is 100%. Nekem ez eddig bármilyen problémám volt, legyen az, ami neked, vagy cryptobányászat a gépemen, vagy bármilyen egyéb vírus, ez mindent megtalált, szóval nagyon tudom ajánlani.

2021. ápr. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fsms ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy vírus. Ha online. nézzel pl. Filmet, sorozatot, ott automatikusan fel ugranak ezek az oldalak. Ezek benne is maradnak az előzményekben.
2021. ápr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

#2:

Mondjuk lehet, ha nem használ adblockert :D

Én tudom, hogy amikor nálam megjelennek ilyen hülyeségek a böngészőben, az biztos malware, mert az adblocker miatt normál esetben nem jelennek meg xD.

2021. ápr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!