Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Google fiók folyamatosan...

Google fiók folyamatosan ellenőrzést kér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Napokban lett új telefonom, minden flottul ment, mindenbe bejelentkeztem, feltelepítettem, stb...Egyszer csak kapom gugli baráttól a levelet, hogy változtassam meg a jelszavam, mert kritikus biztonsági helyzet állt be, és hogy valaki bejelentkezett a fiókomba(aki aúgy én voltam.). Olyan lehetőség, hogy nem akarom megváltoztatni, persze nem volt. Üsse kő, 10 éve ugyan ez a jelszavam, de mindegy megváltoztatom. Na, hazaérek, ülök le a géphez, nézném az email-eket, látom, hogy ki vagyok jelentkezve. Bejelentkeznék, de mi fogad?! "Kérjük erősítse meg hogy tényleg ön az", na végigmegyek a procedúrán, kódok, sms-ek stb, majd közli, hogy változtassam meg a jelszavam, olyan lehetőség, hogy kösz nem szeretném, persze megint nincs. Következőre a telefonon vagyok kijelentkezve. Mikor jelentkeznék be ismét jelszót akar változtattatni. Már kezd nagyon felidegelni, hogy miért akarja ő jobban tudni, hogy én a saját fiókomba hogyan jelentkezek be és mikor. Kösz nem kell, hogy megvédjen. Persze nem baj, hogy sól, és hogy lehetőséget ad a jelszómódosításra, de legyen már egy olyan gomb, hogy nem szeretném, vagy hogy én jelentkeztem be, nem pedig feltörtek. Van erre valami megoldás, hogy ne kejen napi 5 ször jelszótváltanom?

2021. máj. 12. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Leülsz a gép elé a telefonnal a kezedben.

Előszőr belépsz a gépen a gmail-be.

Utána belépsz telefonon is.

Ilyenkor a google azonnal küld egy "Biztonsági értesítés" tárgyú emailt, azt megnyitod. (ha nem látod a Beérkezők között, nézd meg a Kukában, hátha valamilyen szűrő miatt ott landolt)

Olyant látsz, hogy "Új eszköz jelentkezett be ide:".

Alatta van egy nagy kék gomb "Tevékenységek áttekintése" felirattal, rákattintasz.

A megnyíló ablakban válaszd a jobb oldali "Igen, én voltam" gombot.

Utána a gépen menj a [link] Saját eszközök oldalra, ahol elvileg a számítógépedet és a telefonodat kell látnod. (ha van ott más is, azt válaszd le)

2021. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószinűleg benne maradt a régebbi telefonod, én is így jártam.
2021. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!