Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi történik ha egy videómat...

Mi történik ha egy videómat engedélyezem valakinek, hogy kirakja a saját weboldalára?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy készítettem egy videót, amit csak néhány embernek mutattam, de nem raktam ki még sehova. Egy ismerősöm ismerőse látta a videót és szeretné kitenni a videót a saját oldalára. Én benne vagyok, de szeretnék biztosra menni, hogy nem kell e valami feltételt szabnom, a videó közzétételéhez, vagy esetleg van e olyan feltétel amit figyeljek, hogy ne fogadjak el. Szeretném ha a videó ugyan úgy az enyém legyen, és ha később úgy szeretném akkor kirakhassam máshova. Szerintem egyébként nem kell félnem ilyenektől (csak elég aggódós tudok lenni), de azért, gondoltam kiteszek ide egy kérdést. Előre is köszönöm a válaszokat!!

2021. máj. 31. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a te saját videód így a te tulajdonodban van így nyugodtan engedélyezheted


Csak ne sértsen emberi vagy bizonyos ízlési pofonokat:)

2021. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! És esetleg van olyan feltétel amire figyeljek, hogy ha kéri ne fogadjam el. Igazság szerint nem ismerem az illetőt, ezért jobban parázom. Hehe. És még annyi, hogy ez a videó youtube-on, privátba van fent és ott kaptam eg Content ID követelést rá. Utána olvastam és elvileg ez számomra nem probléma, de erre figyelmeztessem a személyt aki kirakná a videót?
2021. máj. 31. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:

a Content ID követés azt jelenti, hogy más szerzői jogvédett tartalmát használtad, de ő ezt nem tiltja, csak nem használhatod bevétel szerzésre és statisztikai adatokat gyűjtenek róla, és/vagy reklámot jelenítenek meg mellette, ami után a jogtulajdonos kapja a bevételt, nem te.


a videó készítőjeként (a mástól felhasznált szerzőjogi tartalom korlátait leszámítva) szabadon rendelkezhetsz a videó felett. engedélyezheted, vagy megtilthatod másoknak a felahsználását.


aki ki akarja tenni az oldalára, valószínűleg csak beágyazni akarja a YouTube által engedett lehetőségeket használva, így az oldalában ugyanúgy jelenik meg a videó, mint a YouTube-on. ebből neked semmi bajod nem lehet.


az engedély megadásakor érdemes (lehetőleg írásban) kikötni, hogy csak az embed funkciót, illetve a YouTube linket használva, változatlan formában oszthatja meg az általad feltöltött tartalmat. magát a videót más formában ne add oda neki, annak letöltésére, egyéb felhasználására ne adj engedélyt, vagy akár kimondottan írd bele, hogy megtiltod, akárcsak a módosítást, átdolgozást. érdemes azt is külön kikötni, hogy tüntessen fel téged szerzőként, ha van weboldalad, vagy egyéb közösségi oldalad, azt linkelje be.


eddig a szerzőjogi része.


persze, ha a videó tartalma vitatható, megbotránkoztató, vagy bármi olyan, ami miatt lehet kellemetlenséged, akkor egy ilyen szélesebb körben érvényes terjesztési engedély csak több figyelmet összpontosít a videódra, így ha a videóért megvetnének a saját csatornádon, akkor ha mégtöbb helyről jöhetnek látogatók, még többen fognak megvetni, kritizálni érte.

2021. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!