Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek valós a dolog?

Szerintetek valós a dolog?

Figyelt kérdés

Van egy Facebook oldalam, Formula-1-es. Ezt az üzenetet kaptam az előbb, pontosabban azt jelezte a FB, hogy megemlítettek egy bejegyzésben. Ez lenne az. Szerintetek valós? Nem mertem rákattintani, gondoltam inkább rákérdeztek először.


[link]



2021. jún. 11. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kamugyanús.
2021. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Nekem is fura az az link, igencsak cifra. Bízom benne, hogy tényleg az.


De mégis miért kaphattam? Mi a céljuk ezzel?

2021. jún. 11. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Random mindenkinek írnak ilyeneket, ha ráméy a linkre, akkor vírust kapsz vagy hasonló.
2021. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm. Velem először fordult elő ilyen.
2021. jún. 11. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús e-mailt vagy üzenetet kaptam, ami úgy néz ki, mintha a Facebooktól érkezett volna. [link]

" A Facebook soha nem kéri tőled e-mailben, hogy add meg a jelszavadat, és soha nem küld neked jelszót mellékletben.


Néha előfordul, hogy csalók olyan hamis e-maileket hoznak létre, amelyek úgy néznek ki, mintha a Facebooktól érkeztek volna. Ezek az e-mailek gyakran az alábbiakhoz hasonlítanak:


- ismerősnek jelölésekről küldött értesítések, üzenetek, események, fényképek és videók;

- hamis állítások arról, hogy megsértetted a közösségi alapelveinket;

- figyelmeztetések, hogy valami történni fog a fiókoddal, ha nem frissíted, vagy nem hajtasz végre valamilyen lépést;

- olyan állítások vagy ajánlatok, amelyek túl szépek ahhoz, hogy igazak legyenek (pl. „Nyertél egy Facebook-lottón”);


Részletesebben is tájékozódhatsz arról, hogy milyen lehetőségeid vannak, ha valaki olyan üzenetet küld neked, amely kellemetlen neked. [link]


Megjegyzés: Ha egy e-mail vagy Facebook-üzenet furcsának tűnik, ne nyisd meg sem az üzenetet, sem a mellékleteit. Ehelyett jelentsd a phish@fb.com címen vagy a Facebookon mindenütt megjelenő jelentési hivatkozások [link] használatával."

2021. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!