Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Saját titkosítással lehet...

Jankee kérdése:

Saját titkosítással lehet védekezni (pl.zzla, ill. egyéb online titkosítást használó) zsarolóvírusok ellen?

Figyelt kérdés
Ha én letitkosítom a személyes fájljaimat, azokat is át tudja kódolni a zsarolóvírus? A másik ötletem a tömörítés valamilyen formája. Ezek közül segít valamelyik a megelőzésben?

2021. júl. 24. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindegy mit csinálsz, mert a zsarolóvírus felül fogja írni a fájlokat a saját titkosításával. Azért nem ér semmit a saját titkosítás, mert a vírus átírja a saját variánsára, és a hozzáféréshez előbb őt kellene feloldani vagy törni, és csak utána férnél hozzá a te titkosításoddal rendelkező állományhoz, majd annak kibontásával a tényleges fájlokhoz.


Biztonsági szempontból csak annyi értelme van a saját titkosításnak, hogy ha a vírus nem csak titkosít, hanem el is lopja a fájlokat (nem jellemző, túl nagy adatforgalmazással jár), akkor ne tudják a másik oldalon visszafejteni a tartalmat.

2021. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom a felhő tárolás a legegyszerűbb és legbiztonságosabb.
2021. júl. 24. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Többpéldányos biztonsági másolat biztonságos. Abból egy lehet a felhő, de ha folyamatosan kapcsolódsz a felhőbe és egy helyi mappával is szinkronizál, akkor az vírus esetén felülíródik, és a felhőbe is felszinkronizálódik.

Jó, ha van egy olyan offline másolatod is egy külső adathordozón, ami egy gépre és a hálózatra sincs automatikusan felcsatolva. A felhő e mellé azért kell (ajánlott), mert ha az offline verzió fizikailag megsemmisül (tűz, árvíz, stb.), akkor a felhőben egy távoli gépen is legyen még egy példány.

2021. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Win10-ben ott a beépített zsarolóprogram elleni védelem, csak alapból ki van kapcsolva.

Annyit csinál hogy egyes kijelölt könytárakhoz csak bizonyos programokat enged hozzáférni. Alapból üres a programok listája.

2021. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb vedelem a 3-2-1 szabaly: a fontos adatokrol legyen 3 masolatod, 2 kulonbozo tipusu median (hdd/szalag/dvd), es ebbol 1 legyen offline/offsite.
2021. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. júl. 24. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Van egyszerűbb megoldás is. Kb. két hete szinte az összes (több, mint 100 ezer) fájlomat titkosította egy zsarolóvírus. A fájlok.neer kiterjesztést kaptak. Két mappámban lévő adatokhoz nem fért hozzá a vírus, mert az Anvide Lock Folder nevű programmal elrejtettem a két mappát. Az elrejtéshez a programban meg kell adni egy jelszót, és csak e jelszó megadásával tehető a mappa ismét láthatóvá.
2021. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez jó hír. Ha mindentől nem is véd, ettől legalább igen.
2021. nov. 16. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!