Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudják a fontos embereket...

Hogy tudják a fontos embereket lehallgatni?

Figyelt kérdés
Feltételezem, hogy betartják az IT biztonság alapelveit akár sokkal szigorúbban mint a civilek. Nem telepítenek App Store-on vagy Play Store-on kívüli alkalmazásokat és azt is csak körültekintően, nem játszanak folyton, meg nem nyitnak meg kétes linkeket e-maileket (nincs is idejük a folytonos böngészésekre, játékra szerintem) Mégis hogy történhet meg? Gondolom nem maguk telepítik szándékosan a Pegasust. Magyarán ha megveszem egy telefont, amit töltőre teszek és bekapcsolt mobilnettel az asztalon hagyom és semmit nem csinálok vele és senki nem is nyúl hozzá fizikailag, akkor is feltudna bármilyen lehallgató program, vírus stb kerülni? (Egyébként nem tartok ezektől, tudom, hogy senki nem rám kíváncsi annyira, hogy engem akarjon lehallgatni, csak kíváncsi vagyok)

2021. júl. 27. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

"The Guardian reported that Pegasus could be installed on the victim's device through a WhatsApp call, even if the victim doesn't answer the call.

According to NSO's brochure, Pegasus can also be installed using a wireless transceiver near the target or manually by an agent if the victim's phone is left unattended."


[link]

2021. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok perfekt angolos, de azért ment a zöld 😊
2021. júl. 27. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

WhatsApp-on felhívják a delikvenst és automatikusan települ a háttérben, akkor is, ha nem fogadja a hívást.


A másik lehetőség az, hogy felügyelet nélkül hagyja a telefonját, amit egy ügynök csatlakoztat a saját wifi készülékéhez és azon keresztül feltelepíti nyomtalanul.


Nincs leírva, de nyilván mindkettő valamilyen sebezhetőséget használ ki.

2021. júl. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

A Pegasusról 2016-ban készült egy tanulmány:

[link]

mely szerint az IOS - azóta már kijavított - sérülékenységeit használta ki.


Csak most újra elővették ezt a lejárt lemezt és kicsit kiegészítették hogy "nagyobbat szóljon".

2021. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Valaki ül a szekrényben egy sztetoszkópal.. :)
2021. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5-ös, igazad van, ordítottam a szekrény felé fordulva és kinyílt a szekrény egy nagy robajjal kísérve és megcsapott egy sztetoszkóp, ráadásképp fejbe csapott egy diktafon is 😀 Na jó csak viccelek, ment a zöld mindenkinek, köszi 😊
2021. júl. 27. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha az Amerikaiak hallgatnak le, azt onnan tudod, hogy eggyel több szem van a fürt szőlőn a tálban.

Ha az Oroszok hallgatnak le, azt onnan tudod, hogy eggyel több szekrény van a szobában. :D

2021. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Benyaltok mindent. Nem lehet senkit "csak úgy" lehallgatni.
2021. aug. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!