Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Legtöbb informatikus miért...

Legtöbb informatikus miért Avast vírusirtót telepíteni? Az legjobb azért?

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 23:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Rossz kategória valaki jelentse!
2021. dec. 20. 23:32
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi tanáraim közül egynek sincs fent az avast a gépén. A beépített win10-est promózzák, hogy az bőven elég és nagyon szuper. Amúgy ez a legtöbb informatikusnak... Kicsit vicces. Sok infós használ linux rendszert, meg nálunk infó karon is elszórtan lehet látni olyan gépet amin van avast. Szóval ez az állítás azért nem teljesen igaz.
2021. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Mert ingyen van.

Azt meg mégsem promózhatják, hogy torrentezd le az ESET vírusírtót:D sem azt, hogy vedd meg 10ezerért.

2021. dec. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
win10 elott me volt ertelme, valami kellett mert a beepiett nem volt jo, de az emberek nagyresze nem adna ki penzt erte. ugyhogy maradt az avast
2021. dec. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja mert ingyen van, de én Kasperskyn kívül nem használok mást mert az az egyik legjobb ha nem a legjobb.
2021. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Ingyenes
2021. dec. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert akinek a beépített kevés (pl digitális analfabéta és valami agresszívebb szűrés kell) annak ez az egyetlen alternatíva. Általában ez ott jön elő (előző csoportnak számos tagja így vélekedik), hogy a fizetősért nem hajlandóak pénzt adni, sőt, nyamvadt 2000Ft-t sem akarnak egy windows kulcsra szánni, inkább old meg "okosba", mert egy mcmenü plusz árát spúrok kiadni érte. Persze ha felajánlod a linuxot (hogy legyen pár nyugodt hónapod a "megint lassú a gép és ilyen izékat ír ki" hívás nélkül) akkor tűzzel vassal tiltakoznak mert bár fogalmuk sincs miaz, de ők "nem tudnak programozni" ezért az nem jó mert mindenfélét kézzel kell beírni szerintük. Holott csak neteznek meg torrentről filmet töltenek le, de mivel a mátrix c. film ikonikus jelenetével azonosítják a linuxot így inkább maradjon a windows. Persze volt akinek lecseréltem és nem vette észre: azt mondtam ez az új windows... (kb az xp után a win7 is hasonlóan drasztikus váltás volt szóval bevette).


Na ezért nem foglalkozom ilyesmivel... elég ez a pár rokon, aki minden szarral engem hívogat, mert "te infós vagy". Ja... fejlesztő és linuxot használok. Nem windows-os helpdesk-es. A szemész orvoshoz meg majd bemegy lábtöréssel nem?


Magam részéről itthon egy gépen van windows és azon a beépített víruskereső működik évek óta. Semmi gond nincs vele, valóban bőven elég. Mondjuk csak 2-3 program futtatására használom, szóval nagy veszélynek nincs is kitéve az igaz.

2021. dec. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Lustaságból.

Nemigen szűr,de legalább nem pofázik.

2021. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ingyenes.

Amúgy szerintem az Avast egy nagy rakás fos, nekem nagyon nem vált be.

2021. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hm, lehet egy kicsit off, de szerintem hasznos tudás lehet.


9es, azt írtad "nagoyn nem vált be".

Honnan lehet tudni, hogy egy vírusírtó bevált?

Úgy értem... nekem annyi a tapasztalatom vírusírtókkal, hogy vagy cösndben ücsörögnek a sarokban, vag ykötekednek a torrent fájljaim kapcsán, amik átjutottak az nCore szűrésén és egyszerű AVI fájlokat töröl le, nézhetetlenné téve így a Gyűrűk Ura négy és fél órás bővített verzióját:D


De ha egy vírus átjut a védelmén, akkor is csöndben van ugye, hisz ha észrevette volna, kiszűrte volna.


Szóval honnan tudhatjuk, hogy a vírusírtó hatékony és megfelelően véd?

2021. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!