Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusirtónak szoktátok engedél...

Vírusirtónak szoktátok engedélyezni, hogy adatokat gyűjtsön rólatok?

Figyelt kérdés

Kaspersky Internet Security van a gépemen. Most vettem észre, hogy van egy olyan opció benne, amivel jóvá lehet hagyni, hogy marketing céllal adatokat gyűjtsön rólam. Kb. mindent begyűjt, mit csinálok, milyen programokat használok, milyen hardverek vannak a gépemben, stb.


A másik, ami érdekes számomra, az a Kaspersky Security Network. A Kaspersky 400 millió felhasználójához képest csak alig 2,5 millió embernél van bekapcsolva.


Kapcsoljam ki őket?


Kép: [link]



2021. dec. 28. 07:54
A kérdező szavazást indított:
Kapcsold BE mindkettőt.
Kapcsold KI mindkettőt.
Csak a KSN-t hagyd bekapcsolva.
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Biztos, hogy nem engedélyezném, de én eleve nem használnék ilyen szarokat sem, mint a Kaspersky.
2021. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A Kaspersky független teszteken is hozza a teljesítményt, személy szerint ezért választottam.


Szerinted miért sz*r?

2021. dec. 28. 10:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Adatokat gyűjt, lassítja a gépet, reklámokat dobál fel, ruszki(!!), ... valamelyik vírusírtó, asszem talán az AVG, már ott tart, hogy rendszergazdaként bejelentkezve el sem lehet távolítani, először magában a programban kell kikapcsolni az eltávolíthatatlanságot. A vírusírtók egyre pofátlanabbak, és egyébként egyre haszontalanabbak. És van, aki ezért még fizet is...

A beépített Defender otthoni használatra teljesen elég.


Nem érdekel, hogy a szintetikus tesztek mit hoznak ki. A tesztek arról szólnak, hogy ráengednek a programra 25 trójait, malware-t, ezt azt amazt, és amelyik a legtöbbet kivédi, az nyer. De ennyi vírussal 10 év alatt sem találkozik az átlagos felhasználó, viszont elég egyetlen cryptolocker, és mennek a useradatok a levesbe.

2021. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk vannak benne olyan funkciók, amiket tényleg nem értek, hogy minek? Átlag felhasználónak valóban nincs is rá szüksége, pl. driver frissítő, PC cleaner... Ezek mi a túrónak egy víruskeresőbe?


Nyilván ezzel is próbálják eladni, ugyanakkor valahol értelmetlennek találom. Gyártói honlapon kívül sehonnan sem szoktam drivereket letölteni, már korábban egyszer megszívtam a Driver Boosterrel és ezt most mindenki másnak is írom, aki olvassa. Drivert csak gyártói honlapról.

2021. dec. 28. 10:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem emgedélyeztem. Énn munka miatt vásároltam meg. Amúgy egyáltalán nem szar, az internet Security nagyon fasza, vannak weboldalak, ahol egy vagon kéretlen letöltést blokkol vagy egyáltalán fel sem enged.
2021. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki, de amúgy arra sincs garancia, hogy kikapcsolva nem gyűjt és továbbít adatokat, amiket aztán marketing célra használnak vagy adatbrókereknek tovább adnak. Nem volna példátlan (sőt).
2021. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Törlöm lefelé inkább. Nem, mintha a MS-ban bíznék, de legalább nem húzza vissza a gépet.
2021. dec. 29. 10:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az MS ilyen szempontból annyival jobb, hogy úgy csak egy cég gyűjti rólad az adatokat kettő helyett. A Widnows így is úgy is fogja, ha van 3rs party víruskergető, ha nincs.
2021. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8


Akkor ezért is tették "ingyenessé" a Win 10-et? Még így is jól járnak, ha egy rakás adathoz hozzájutnak?


Nem, mintha engem zavarna, mert szeretem a terméket, csak ezt az ingyenessé tételt még nem értettem meg.

2021. dec. 30. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs ingyen ebéd és elég baj, hogy nem zavar.
2021. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!