Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 10: használat során...

Windows 10: használat során gyűjtött adatok pontokba szedve? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A Windows 10 pontosan milyen adatokat gyűjt a használat során és ezek megtalálhatóak pontokba és alpontokba csoportosítva? Ha például tiltva van a hirdetés szerinti nyomonkövetés akkkor (elvileg) böngészési szokásokat nem gyűjti, de mégis van "alap-diagnosztika" amit kikapcsolni nem lehet, legalábbis van amit csak az Enterprise verzióban lehet kikapcsolni.

Milyen személyes jellegű adatok kerül(het)nek megosztásra, amiről lehet tudni adatvédelmi tájékoztatókból stb?



2021. dec. 28. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

"Milyen személyes jellegű adatok kerül(het)nek megosztásra"

minden, ami a háttértárban van, ez az igazság!

2021. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha ez lenne az igazság, az hamar, nagyon hamar kiderült volna-kiderülne. (router-ek, net sávszélesség, kimenő forgalom stb)
2021. dec. 28. 19:42
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
+ billnntyű leütések
2021. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Reménykedtem benne hogy lesznek normális és nem összeesküvés-elméleten alapuló válaszok de sajnos csalódnom kellett.
2021. dec. 29. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Azokat a személyes adatokat amelyeket féltesz,ne használd,tárold a számítógépen.
2021. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ideje felébredni kedves kérdező!
2021. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Linkelj forrást (megbízhatót), hogy milyen adatok gyűjtéséről van szó.
2021. dec. 30. 05:15
 8/10 Thunderfairy ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a netes tevékenységedet naplóza és ezek az adatok kerűlnek ki a netre. Így tudnak kűldeni az érdeklődési körödnek megfelelő reklámokat hátha ráharapsz az egyikre.
2021. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Adatvédelmi beállításokban ezt ki lehet kapcsolni, hogy ne tegye (személyreszabodd hirdetéseket ne jelenítsen meg) és egyébként is (elvileg) csak Edge böngészővel működne.

Gépelés figyelését (autocorrect fejlesztésére) ki lehet kapcsolni.

2021. dec. 30. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, keress rá YouTube-on az "internet privacy guy"-ra (Rob Braxman).


Szerintem azzal, hogy feltelepíted a gépre a Windowst, már eleve küldöd vissza a cuccot, még akkor is, ha később kikapcsolod az adatküldést. Vagy amire szükség volt, már régen elküldted a kikapcsolásig. Ezt egy szaki tudná megmondani, mindenesetre Én ebben nem látok túl nagy konteót.


A Google, a Facebook, meg néhány nagyobb vírusirtó cég több alkalommal is felbukkant már a médiában adathalászattal, adatok értékesítésével kapcsolatban. Olvass utána, ha nekem nem hiszel.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!