Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az olyan típusú hackertámadáso...

Az olyan típusú hackertámadásokat mint amilyen pl. a Twitch forráskódjának kiszivárogtatása, kik csinálják?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy hány embert kell elképzelni és milyen végzettséggel?


Mert ugyebár ekkora dolgot “méghackelni” kvázi lehetetlen küldetés, legalábbis én mint laikus mindig ezt hallom…


És nem mellesleg több száz millió dollárt is érhet(ne) egy ilyen forráskód.



2021. dec. 30. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

De ehhoz nem kell diplom,csak annyi az egész,hogy érteni kell hozzá..

Kábé:Tudnád hogy hogyan kellene áthegeszteni egy adott fémtípusú páncélszekrényt egy bankrablásnál..

2021. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyi kell hogy valaki tudjon mondjuk jó programozni,meg kódolni..

Képzeld el úgy,hogy egyedül is feltörheted,csak jobb csapatban dolgozni,mert mivel ha van egy darkweb-hez értő,sötét hackerek,azok bármit feltdunak törni..

2021. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1. “De ehhoz nem kell diplom,csak annyi az egész,hogy érteni kell hozzá...”


Na de mennyire kell hozzá érteni és ez a hozzáértés honnan jön?


A fecebook, az amazon, meg ilyen oldalak ellen napi szinten több ezer támadás indulhat, s mind sikertelen…

Mivel, hogy náluk is dolgozik rengeteg ember akinek a védelem a szakterülete és jól megfizetik Őket.


“Kábé:Tudnád hogy hogyan kellene áthegeszteni egy adott fémtípusú páncélszekrényt egy bankrablásnál…”


És ezt ki tudja? Egy OKJ-s hegesztő valószínűleg nem…

Egy hegesztőmérnök, vagy PhD-s anyagtudós sokkal inkább.


#2. Nem hiszem, hogy a hackelésnek annyira sok köze lenne a programozáshoz…

A software engineering, és cybersecurity szakok is általában külön vannak.

2021. dec. 30. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Rendben, szia!
2021. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező,ne legyél hülye!

Mivel infromatika nagyon nem ezen alapul hogy ki-kicsodának van papírja..

Mivel aki ért az számítógépekhez,az egy hamarelsajátjítja az egészet..

Ez basszus,kb anni ér az diploma hogy aki tényleg tovább akar tanulni,meg nagy multikhoz meg ilyesmi,az kb annyi ér hogy erősísd az tudásodat..

De nem kell diploma az informatikához,mert tudáson alapul,mert mondjuk egy jó infos középiskolában,ahol 4-es meg 5-ös tanulókat vesznek föl,akkor ott szerinted mit rákot tanítanak nekik?

Mert most gondolják már bele,nem kell külön diploma hogy feltörjél egy rendszer,akkor mond már el nekem,hogy miért van az hogy sok internetes bankrablónak sikerült feltörni,de mégse voltak egyetemen?

2021. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SIDLER22 ***** válasza:
70%

Kérdező ezt a kinek mi a szakterülete meg milyen papírja van gondolkodást felejtsd el az infóban. Nálunk a cégnél olyan emberek Debug-olnak számítógépeket akik katonák voltak meg asztalos végzettségük van.

Nekem egy gyengeáramú elektrotechnikus végzettségem van meg egy OKJ-s informatikai rendszerüzemeltetőm ahol megtanultam, hogy Windows 95-ről, hogyan kell betárcsázós modemmel felhívni az internetet.


Ehhez képest kompletten építek újra számítógépeket (a munkahelyemen is ezt csinálom hivatalosan, de otthon is szerelek gépeket). Linux fan vagyok és a számítógépek optimalizálásával foglalkozom főleg, de ezen kívül a média kodekek egy részét is ismerem meg overclocking meg satöbbi...

Nincs olyan iskola ahol te ezt meg tudnád tanulni. Én életem tudásának 90%-át a netről tudom.


De visszatérve a kérdésre:

Általában a feltöréseket valamilyen belső hiba okozza. Esetleg egy belső ember. Elég ritka, hogy valaki egy kávézóból vagy az otthona sötétségéből kapucnival a fején minden belsős információ és egyebek nélkül csak úgy feltöri (mondjuk egy IP cím alapján) a YouTube-ot vagy bármi mást mert neki éppen úgy van kedve. Ezek ilyen filmes jelenetbe elmennek, de egyébként a valóság nem így működik. Én például annó feltörtem a szomszédom WPA2-es Wi-Fi-jét. De ezt is csak úgy tudtam megtenni, hogyha 8 karakter hosszú számból állt a jelszava. Máskülönben az életbe nem jövök rá.

2021. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
35%
Hackerek :) (me)
2022. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Esélyesebb, hogy belsős segített. Aztán hogy ő melyik csapatnál játszott előbb?? Sima titkosszolgálati módszerek, nem kell óriási matek.
2022. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!