Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A facebook profilom nem enged...

A facebook profilom nem enged be, azt írja, hogy valaki megváltoztatta a jelszavam. Kértem új jelszavat, az emailemre egy kód érkezett, amivel tovább lehet lépni, de a személyi igazolványom fényképét kéri azonosításra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. jan. 19. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
add meg?!
2022. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megadod vagy nem facebookozol, mas opcio nincs
2022. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor regisztráltam, nem kellett a személyim fényképét elküldeni. Kérhet ilyet a face? Vagy ez egy vírus esetleg?
2022. jan. 19. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a jogosítványom szkenneltem be, elküldtem, amire kaptam egy kódot azzal a kitétellel, hogy változtassam meg a jelszavam. Ezt megtettem, de továbbra is zárolva van a fiókom.

Már a fiók zárolásának indoklása is furcsa volt, azt írták, hogy valaki megkísérelt egy Yandex böngészővel belépni a fiókomba. 30 karakteres jelszavam volt mindenféle karakterekből, nem hiszem, hogy ezt valaki fel tudta törni. Mivel azonban minden értesítés tökéletes magyarsággal és kifogástalan helyesírással történt, azt feltételeztem, hogy ez tényleg a Facebook volt. Ennek most már 9 napja, most már nem tudom, hogy mi van.

Azért a jogosítványomat küldtem el, mert úgy véltem, hogy azzal nem tudnak visszaélni.

Az előbb is írtam a security@facebookmail.com címre, kaptam egy kódot, a kód beírása után csak új jelszó beállítási lehetőség van, megváltoztattam a jelszót, de ezzel se enged be, a fiók továbbra is zárolva van.

2022. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:

"Mivel azonban minden értesítés tökéletes magyarsággal és kifogástalan helyesírással történt, azt feltételeztem, hogy ez tényleg a Facebook volt."


Ilyenkor

Gmail-nál "eredeti megjelenítése"

Vagy lemented az értesítést, megnyitod notepaddal.

Megnézed a küldő ip címét.

Beírod pl. ide.

[link]

Ha az nem a facebook tulajdona ( Facebook Inc. ) akkor nem reagálsz rá.


- Gondolom megnyitottad a levélben lévő linket és ott (egy kamu facebookos weboldalon ami ugyanúgy néz ki mint az eredeti) írtad át a jelszót?


Ha így történt, akkor azóta vírusokat küldözgettek onnan szét és nem véletlen nem tudsz belépni, gondolom letiltották azóta.

2022. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"- Gondolom megnyitottad a levélben lévő linket és ott (egy kamu facebookos weboldalon ami ugyanúgy néz ki mint az eredeti) írtad át a jelszót?"

Valóban így történt.

Az IP cím alapján úgy tűnik, hogy a Facebook küldte az emailt:

[link]

Az alsó szöveg gépi fordítása:


Fontos megjegyzés: A 69.171.232.139 egy IP-cím az engedélyezőlistánkon belül. Az engedélyezési listán szereplő netblokkok általában megbízható entitások tulajdonában vannak, például a Google vagy a Microsoft, akik keresőmotor-pókokhoz használhatják őket. Ugyanezek az entitások azonban néha felhőkiszolgálókat és levelezőszolgáltatásokat is nyújtanak, amelyekkel könnyen vissza lehet élni. Fordítson különös figyelmet, amikor megbízik ezekben az IP-címekben, vagy nem bízik benne.


Nyilvántartásunk szerint ez az IP a 69.171.224.0/19 alhálózathoz tartozik, amelyet a következőképpen azonosítanak: "Facebook"

2022. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nos, azóta annyi történt, hogy elküldtem a házassági anyakönyvi kivonatomat, amit a face elfogadható okmányként kezel. Kaptam választ, melyben amellett, hogy megköszönték az okmány másolat küldését, tájékoztattak, hogy a fiókomat nem tudják visszaszolgáltatni addig, amíg a regisztrációm adatai nem egyeznek meg a küldött okmány adataival. A poén, hogy megegyeznek. Annyi, hogy a lánykori nevemmel regisztráltam, ami az okmányon szerepel, a születési dátumom is megegyezik az okmányon írtakkal. Ezekután nem igazán bízok abban, hogy valaha is visszakapom a fiókomat.
2022. jan. 21. 00:51
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy az e-mailemre azonnal jön a válasz a noreply@support.facebook.com címről, mindenféle egyeztetés nélkül, valószínű ez egy automatikus válasz, ami alapján nyilvánvaló, hogy lehetőséget se kapok a fiókom visszakapására. Ez jött:

"Hi,


Addig nem tudunk neked hozzáférést adni ehhez a fiókhoz, sem további segítséget nyújtani a kéréshez, amíg nem kapunk a fiókhoz megadottakkal azonos adatokat tartalmazó, elfogadható típusú személyazonosító okmányt.


Az elfogadott típusú azonosító okmányokról a Súgóközpontban található további tudnivaló:


[link]



Köszönettel:

a Facebook csapata"

Megpróbáltam újra a zárolás feloldását, okmány elküldésével, 1 percen belül kaptam meg ugyanezt a választ.

2022. jan. 21. 09:29
 9/9 Shaddark ***** válasza:

Igen, ez az ip rendben van.

Ami nagyobb baj mintha nem lenne, mert valaki tényleg megváltoztatta a jelszavad ezek szerint.


A gépedet azért nézesd át valakivel, keylogger ... ilyesmik után.

És a mobilodat is.


Persze lehet csak beléptél egy szállodában titkosítatlan wifin keresztül és akkor nyúlták le, bérházban könnyű wifi jelszó mellett valamelyik szomszéd ... de mindenképpen mostanában történt.

És megannyi más lehetőség van, pl ugyanazt használod mint a "kajafutárkft" -nél és azt törték fel... ... ...

Esetleg maga a jelszó volt túl könnyen kitalálható, ha csak pár karakter volt akkor nincs nagyobb gond. Már a fiók (reméljük ideiglenes) elvesztésén kívül.

2022. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!